***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-31 | Jednostka: KM PSP Kielce

Ćwiczenia powiatowe pod kryptonimem WYSYPISKO 2017

  print

W dniu 27 października 2017 r. na terenie  Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. odbyły się ćwiczenia powiatowe pod kryptonimem „WYSYPISKO 2017”. Celem ćwiczeń było doskonalenie procedur alarmowania, zapoznanie funkcjonariuszy PSP oraz druhów OSP ze specyfiką wielowątkowej akcji ratowniczo–gaśniczej z elementami ratownictwa poszukiwawczo-ratowniczego oraz chemiczno-ekologicznego, sprawdzenie praktycznych możliwości współdziałania sił i środków PSP, OSP oraz służb współdziałających, jak również sprawdzenie dyspozycyjności sił i środków OSP z KSRG.

Ćwiczenia rozpoczęły się od epizodu, podczas którego na terenie przedsiębiorstwa doszło do uszkodzenia instalacji transportującej kwas siarkowy. Ze względu na wysokie stężenie kwasu oraz gęstego obłoku towarzyszącemu uwolnieniu medium, zatruciu ulegli dwaj pracownicy dokonujący konserwacji.

Podczas działań prowadzonych w związku z uwolnieniem kwasu siarkowego przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Kielce 1”, kierujący działaniem ratowniczym otrzymuję informację od przedstawiciela Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami (PGO) o tym, iż nie mogą doliczyć się trzech pracowników na co dzień pracujących na hali, w której odbywa się sortowanie śmieci. Dowódca niezwłocznie przekazuje informację do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach z prośbą o zadysponowanie kolejnych sił i środków stosownie do zaistniałej sytuacji. Chwilę później rozpoczyna się trzeci epizod ćwiczeń zakładający pożar składowiska odpadów na terenie PGO, gdzie sprawdza pożaru uległ wypadkowi i stracił przytomność.

Podczas prowadzonych działań został utworzony sztab akcji w siedzibie Urzędu Gminy w Strawczynie, gdzie przedstawiciele PGO, Policji, Pogotowia Ratunkowego, Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Kielce i Starostwa Powiatowego, wypracowywali kluczowe decyzje mające wpływ na przebieg całych ćwiczeń.

W ćwiczeniach łącznie wzięło udział ponad 180 osób, Policja, Pogotowie Ratunkowe oraz grupa pozorantów.

Z ramienia Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach ćwiczenia obserwowali: st. bryg. Robert Sabat - zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach i bryg. Paweł Ksel - naczelnik Wydziału Operacyjnego, jak również szefowie służb i instytucji współdziałających podczas ćwiczeń z Państwową Strażą Pożarną.

Opracował: asp. Marcin Pastuszka
Zdjęcia: Archiwum KM PSP KielceDodał:Marcin Pastuszka
   
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi