***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-10-31 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

Akcja KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO … PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY w powiecie buskim

  print

26 październik 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie oraz internacie I Liceum Ogólnokształcącego w Busku-Zdroju zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia w zakresie sprawdzenia organizacji i warunków ewakuacji połączone z akcją informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny” objętej honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.                  

Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w pokazach i dyskusji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i kwalifikowanej pierwszej pomocy przygotowanej przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Buska-Zdroju.

Akcja informacyjno-edukacyjna cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale również wśród grona pedagogicznego placówek oświatowych.

Opracował: kpt. Jarosław Baran

Zdjęcia: KP PSP Busko-ZdrójDodał:Jarosław Baran
   
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi