***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-11-02 | Jednostka: KW PSP Kielce

Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze pk. MAGISTRALA 2017

  print

Zgodnie z poleceniem komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej generała brygadiera Leszka Suskiego, w dniu 31 października 2017 r. na terenie miasta Kielce, w okolicach zbiornika wodnego Mójcza, zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ratownicze odwodów operacyjnych pk. „MAGISTRALA 2017”.

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach. W ćwiczeniach uczestniczyły siły i środki Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym:

Dodatkowo do realizacji ćwiczeń wykorzystano samochód dowodzenia i łączności z KW PSP, 3 quady, 3 przenośne zbiorniki brezentowe o pojemnościach 2 x 19 m3 i 1 x 15m3 oraz drona. Łącznie w ćwiczeniach brało udział 133 strażaków i 40 pojazdów pożarniczych.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar stacji redukcyjnej gazu w Kielcach przy ul. Wikaryjskiej.

Kierującym działaniami ratowniczymi był mł. bryg. Bogdan Niezgoda, dowódca Kompanii Gaśniczej COO „Kielce”.

Głównym celem ćwiczeń było określenie stanu przygotowania sił i środków Centralnego Odwodu Operacyjnego Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP do prowadzenia działań związanych z budową zaopatrzenia wodnego poza terenami leśnymi na odległość 1500 metrów z wykorzystaniem pomp szlamowych, zbiorników przenośnych, autopomp oraz pomp pożarniczych dużej wydajności.

Ponadto sprawdzono poziom wyszkolenia ratowników, gotowość operacyjno-techniczną sił i środków biorących udział w ćwiczeniach oraz system łączności: alarmowania, dowodzenia i współdziałania.

Rozjemcami ćwiczeń byli funkcjonariusze KW PSP w Kielcach.

W ćwiczeniach uczestniczył st. bryg. Robert Sabat - zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, który na zakończenie ćwiczeń dokonał podsumowania.

           

Kierownikiem ćwiczeń był bryg. Paweł Ksel – naczelnik Wydziału Operacyjnego KW PSP w Kielcach.

 

 

Opracowanie: mł. kpt. Kamil Ciepielewski, KW PSP w Kielcach

Zdjęcia: Ośrodek Szkolenia KW PSP w Kielcach

 Dodał:Monika Baran-Śnioch
   
   
   
   
   
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi