***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-11-03 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Krasocin - zderzenie samochodu ciężarowego z samochodem dostawczym

  print

2 listopada 2017 r. ok. godz. 10.30  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Krasocin na ul. Wyzwolenia.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono zderzenie dwóch samochodów: ciężarowego Renault Premium z samochodem dostawczym VW LT28. Droga powiatowa była częściowo zablokowana. Samochód ciężarowy znajdował się na jednym pasie drogi, natomiast dostawczy znajdował się na chodniku. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Kierowca samochodu ciężarowego opuścił pojazd samodzielnie, nie odniósł żadnych widocznych obrażeń. Ranny kierowca samochodu dostawczego znajdował się uwięziony w pojeździe. Dostęp do niego utrudniała deformacja karoserii samochodu (wgniecione drzwi i słupek). Działania strażaków-ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, odłączeniu akumulatorów oraz rozpoczęciu wykonywania dostępu do poszkodowanego przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Jednocześnie przystąpiono do udzielenia poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci mi.in.: oceny stanu zdrowia, wsparcia psychicznego, stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, zapewnienia komfortu termicznego, opatrywania ran głowy, zastosowania tlenoterapii. Droga powiatowa została zamknięta przez Policję, wyznaczono objazdy. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego wspólnie z ratownikami medycznymi wydobyto z pojazdu poszkodowanego kierowcę, ułożono na nosze typu deska i przetransportowano go do ambulansu. Poszkodowany został odwieziony do szpitala.

W akcji ratowniczej, która trwała ponad dwie godziny wzięły udział m.in.: 4 samochody ratowniczo–gaśnicze PSP  i  OSP (Krasocin, Świdno), Pogotowie Ratunkowe i Policja.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Tomasz SzymańskiDodał:Tomasz Szymański
   
 

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi