***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-11-03 | Jednostka: KP PSP Starachowice

Kreci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny - warsztaty ratownictwa medycznego

  print

Starachowiccy strażacy w dniu 2 listopada spotkali się z uczniami szkół podstawowych na szkoleniu mającym na celu upowszechnienie zasad pierwszej pomocy wśród najmłodszych mieszkańców Starachowic.

W trakcie szkolenia realizowanego wspólnie z funkcjonariuszami policji przybliżono metody udzielania pierwszej pomocy.

Omówiono wyposażenie podręcznej apteczki. Szczególny nacisk położono na edukację w zakresie bezprzyrządowych metod resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Na koniec spotkania zaaranżowano sceny, w trakcie których trzyosobowe zespoły młodych ratowników udzielały pomocy w sytuacji zagrożenia życia.

Pierwsza pomoc do momentu przyjazdu służb ratowniczych jest ważnym elementem edukacji ratowniczej.

Zainicjowane przez strażaków i policjantów spotkanie było częścią cyklu "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

 

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga

Zdjęcia: Archiwum KP PSP StarachowiceDodał:Marcin Nyga
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi