***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-11-06 | Jednostka: KP PSP Starachowice

Wypadek przy Alei Niepodległości w Starachowicach

  print

31 października około godziny 17:15 doszło do wypadku na drodze krajowej K42 w Starachowicach.

Przy Alei Niepodległości zderzyły się dwa samochody osobowe: Opel Astra oraz Suzuki Ignis.

Pierwszy na miejscu zdarzenia był dowódca JRG PSP Starachowice - kpt. Sławomir Zięba, który wracając z ćwiczeń wojewódzkich będąc świadkiem wypadku zabezpieczył miejsce zdarzenia i udzielił poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Po przybyciu sił i środków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Starachowicach działania polegały na odłączeniu źródeł zasilania w obu pojazdach oraz ewakuacji osób poszkodowanych z pojazdów. Uczestnicy wypadku zostali zabrani do Szpitala Miejskiego w Starachowicach.

 

Opracowanie: mł. asp. Daniel Orczyk

Zdjęcia: Archiwum KP PSP StarachowiceDodał:Daniel Orczyk
  

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi