***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***18.11.2017r. Wiśniowa pow. staszowski, Doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego w wyniku którego spaleniu uległa część dachu. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu Policja, Pogotowie Energetyczne, 5 zastępów Straży Pożarnej.***17.11.2017 r. Kielce, ul Leszczyńska. O godzinie 19 .00 samochód osobowy uderzył w latarnię i dachował. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego 2 podróżującym nim mężczyznom. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał do szpitala 1 poszkodowanego.
2017-11-07 | Jednostka: KP PSP Staszów

Bezpieczeństwo na piątkę w powiecie staszowskim

  print

7 listopada 2017 r. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Staszowie odbyły się powiatowe eliminacje
XI Etapu Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczeństwo na piątkę". W bieżącej edycji konkursu udział wzięło siedem drużyn z klas piątych szkół podstawowych z terenu powiatu staszowskiego.

Konkurs składał się z trzech etapów:

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie mł. asp. Łukasz Kruk oraz mł. asp. Kamil Glibowski uczestniczyli w ocenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy teoretycznej i praktycznej. Po zsumowaniu punktacji z wszystkich trzech konkurencji najlepszą została drużyna reprezentująca Publiczną Szkołę Podstawową Nr 1 w Staszowie i to ona będzie reprezentowała powiat staszowski na szczeblu wojewódzkim.

Opracowanie: mł. asp. Łukasz Kruk, KP PSP Staszów

Zdjęcia: KPP StaszówDodał:Łukasz Kruk
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi