***23.11.2017r. Suchedniów, pow. skarżyski. Wypadek z udziałem 2 samochodów osobowych. Jedna osoba poszkodowana odwieziona zastała do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 4 zastępy straży pożarnej***22.11.2017; 07:21,Bidziny pow. opatowski, najechanie samochodu ciężarowego cysterny (przewożącego azotan amonu, materiał wybuchowy i zapalniki) na tył samochodu ciężarowego z naczepą przewożącego kruszywo. W zderzeniu poszkodowany został kierowca sam. Scania który został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brało 7 zastępów straży pożarnej.***21.11.2017r. Odonów, pow. kazimierski. Czołowe zderzenie sam. osobowego z ciężarowym. Kierowca sam. osobowego został rany, strażacy udzielili mu KPP po czym został zabrany do szpitala przez przybyły ZRM. Akcja ratownicza prowadzona była przez 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby ***20.11.2017 r.m. Krzyż, pow. kazimierski. Samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy podróżującej nim kobiecie i wydobyli ją z pojazdu. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.***19.11.2017 r. Wola Szczygiełkowa, powiat kielecki. O godzinie 02. 09 doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w którym zamieszkiwały dwie osoby. Strażacy w celu ugaszenia ognia podali 4 prądy gaśnicze wody. Po zlokalizowaniu pożaru i częściowemu oddymieniu ratownicy w pomieszczeniu objętym pożarem odnaleźli zwęglone ciało kobiety. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 8 zastępów straży pożarnej oraz 33 strażaków. ***
2017-11-08 | Jednostka: KP PSP Staszów

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Wólka Żabna

  print

6 listopada 2017 r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 764 w miejscowości Wólka Żabna gm. Staszów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego i policję.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Staszów stwierdzono, że doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych, obydwa pojazdy znajdowały się na jezdni. Pojazdami podróżowało łącznie sześć osób. Dwie osoby były uwięzione w jednym z samochodów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do dwóch poszkodowanych osób, które były uwięzione w jednym z samochodów osobowych. Jednocześnie strażacy z zespołami ratownictwa medycznego udzielali pomocy medycznej pozostałym uczestnikom zdarzenia. Łącznie do szpitala przez ZRM zostało odtransportowanych 6 osób uczestniczących w zdarzeniu.  

W działaniach udział brały 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Staszowie oraz 3 zastępy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Opracowanie: mł. kpt. Bernard Bednarczyk KP PSP Staszów
Zdjęcia: mł. kpt. Bernard Bednarczyk KP PSP StaszówDodał:Bernard Bednarczyk
   

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi