***17.10.2017r.m. Gromadzice, pow. ostrowiecki. Doszło do przewrócenia się wozu ciągniętego przez traktor rolniczy.Wóz przewoził 10 osób.W wyniku zdarzenia ranne zostały 2 osoby podróżujące na wozie.Działania ratownicze prowadziło 6 zastępów JOP, w tym 18 strażaków. ***16.10.2017r. Kielce, ul. Świętokrzyska, zderzenie czterech samochodów osobowych. W zdarzaniu brało udział pięć osób, w tym dwie zostały ranne. Działania ratownicze prowadziło 5 zastępów PSP, w tym 18 strażaków.***14.10.2017r. Soboszów pow. kazimierski, Doszło do zderzenia samochodu osobowego z tirem. 1 osoba zmarła i jedna została ranna w wyniku zdarzenia. Na miejscu ZRM, Policja oraz 5 zastępów SP.***12.10.2017 r. msc. Rożki, gm. Obrazów, pow. sandomierski. Tuż po godz. 2:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym. Jedną z osób, która została zakleszczona w pojeździe wydobyto przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W działaniach trwających ponad 2 godziny udział wzięło 2 zastępy PSP w tym 7 strażaków.***
2016-12-30 | Jednostka: KW PSP Kielce

PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PRZY ODPALANIU FAJERWERKÓW

  print

Korzystając z fajerwerków pamiętaj, aby zawsze zachować zdrowy rozsądek. Nieumiejętne obchodzenie się z fajerwerkami może doprowadzić do poważnych konsekwencji! Aby z fajerwerkami wiązały się tylko miłe wspomnienia, należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Oto niektóre z nich:

 1. Kupując fajerwerki zawsze zwróć uwagę czy posiadają odpowiednie atesty.
 2. Na opakowaniu fajerwerków powinna być przynajmniej:
 1. Przed użyciem zawsze zapoznaj się z umieszczoną na wyrobie instrukcją obsługi i postępuj zgodnie z jej zapisami.
 2. Sprawdź czy zakupione fajerwerki nie posiadają wad typu: pęknięcia, przerwania, wgniecenia, wybrzuszenia. Nie odpalaj ładunku, który wzbudza Twoje podejrzenia.
 3. Używaj fajerwerków zgodnie z ich przeznaczeniem. Nigdy nie dokonuj modyfikacji w zakupionym produkcie.
 4. Ładunki mogą odpalać tylko osoby, które ukończyły 18 lat.
 5. Odpalając ładunek staraj się przewidzieć tor lotu oraz miejsce upadku, tak aby możliwie jak najbardziej wykluczyć wszelkie ryzyka z tym związane.
 6. Pamiętaj, że niektóre petardy są bardzo głośne, a to może uszkodzić Twój słuch oraz innych osób przebywających w pobliżu.
 7. Unikaj odpalania fajerwerków w pobliżu stacji benzynowych, samochodów, zabudowań, lasów itp.
 8. Po odpaleniu petardy natychmiast odrzuć ją najdalej jak potrafisz, nie przetrzymuj petardy w dłoni.
 9. Wszelkie rakiety, wyrzutnie, moździerze i inne wyroby, które wymagają pionowego ustawienia na podłożu, należy ustawić w sposób wykluczający możliwość przechylenia lub przewrócenia.
 10. Nigdy nie opalaj fajerwerków po spożyciu alkoholu lub innych środków mogących narazić Ciebie oraz innych na niebezpieczeństwo.
 11. Jeżeli po odpaleniu fajerwerku lub wypaleniu lontu okaże się, że nie eksplodował, nie podchodź, aby sprawdzić, co się stało.
 12. Pamiętaj, że huk petard oraz innych wyrobów pirotechnicznych niepokoi zwierzęta, szczególnie psy.

 

Kielce, dnia 30 grudnia 2016 roku.



Dodał:Monika Baran-Śnioch

Wróć

Na skróty

Aktualności
Organizacja
Składniki majątku
Zamówienia publiczne
Galeria
Kontakt

Organizacja i bezpieczeństwo

Jednostki PSP
Prewencja
Porady

Praca i służba

Zasady rekrutacji
Nabór
Ośrodek szkolenia
Historia
Psycholog

Publicznie dostępne wykazy i informacje

Wykaz rzeczoznawców
Informacje związane z poważnymi awariami przemysłowymi