2017-02-23 | Jednostka: KP KSP Włoszczowa

23 lutego 2017 r. o godz. 11.00 w siedzibie tut. komendy odbyło się uroczyste  wręczenie nagród,  upominków, dyplomów laureatom i osobom wyróżnionym. Do tut. komendy wpłynęło łącznie 205 prac plastycznych z 15 szkół podstawowych z terenu powiatu włoszczowskiego. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą zarówno jeśli chodzi o interpretację tematu, jak i różnorodnością technik plastycznych od kredki, akwareli poprzez wyklejane papierem, plasteliną wzbogaconą o inne elementy.  Pod opieką nauczycieli, uczniowie włożyli w swoje prace ogrom wysiłku. Wykazali się nieograniczoną pomysłowością.  Wielu podjęło się bardzo trudnego wyzwania by spróbować pokazać to co niewidzialne.

Pierwsze trzy miejsca przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej  klasy I-III i klasy IV- VI. Ze względu na bardzo dużą ilość prac jury postanowiło przyznać dodatkowo trzynaście wyróżnień dla wytypowanych prac uczestników konkursu.

W uroczystości podsumowującej konkurs wzięli udział m.in. starosta włoszczowski Jerzy Suliga (który objął patronat nad konkursem), komendant powiatowy PSP we Włoszczowie mł. bryg. Krzysztof Ciosek, Pani Maria Dudkiewicz instruktor-plastyk z Domu Kultury we Włoszczowie (przewodnicząca jury konkursu),  laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz przedstawiciele mediów.

Dla laureatów i wyróżnionych uczniów konkursu ufundowane zostały przez starostę włoszczowskiego oraz komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie atrakcyjne nagrody i upominki, takie jak czujniki tlenku węgla, przybory szkolne oraz drobny sprzęt audio.

Dla wszystkich przygotowano dodatkowe atrakcje i poczęstunek. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się ze służbą strażaka, sprzętem jaki wykorzystuje się w akcjach ratowniczo-gaśniczych  oraz z funkcjonowaniem stanowiska kierowania.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślili wysoki poziomu konkursu  a także pogratulowali zwycięzcom i wyróżnionym.

Poniżej przedstawiamy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych

Nagrody  klasy I-III

 1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie – Julia Orzeł  kl III,
 2. Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach – Gabriela Trybek kl. II,
 3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie – Maja Wrona  kl II.

Wyróżnienia klasy I-III

 1. Zespół Placówek Oświatowych w Bukowie – Dawid Bogdalski kl. III a,
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 we Włoszczowie - Wojciech Sobala kl. II a,
 3. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku – Aleksandra Janduła kl. II,
 4. Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie – Oskar Domoradzki kl. IIb,
 5. Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie – Filip Fornal kl. I.

Nagrody  klasy IV – VI

 1. Zespół Placówek Oświatowych w Moskorzewie, Oliwia Lech kl. VI,
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Włoszczowie – Martyna Staniek kl IV b,
 3. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Włoszczowie – Julia Piech kl VI a.

Wyróżnienia klasy IV – VI

 1. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Włoszczowie - Kalina Toborek kl. IVa,
 2. Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie – Weronika Kaczmarska kl. V,
 3. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Żelisławicach – Weronika Adamczyk kl. VI,
 4. Szkoła Podstawowa w Czarncy – Kinga Wójcik kl. V,
 5. Szkoła Podstawowa w Mieczynie – Błażej Kitliński kl. IV,
 6. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Komornikach – Julia Wójcik kl. V,
 7. Szkoła Podstawowa w Bebelnie – Norbert Srokosz kl. V,
 8. Szkoła Podstawowa w Krasocinie – Katarzyna Mularczyk kl. V.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * 18.03.2018 r. Kostki Małe pow. buski. o godz.00.22 samochód osobowy BMW uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba czyli kierujący tym pojazdem poniósł śmierć. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej. * 15.03.2018r. Słupia pow. buski, Po godzinie 14 na DK79 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. W wyniku zdarzenia 1 osoba została zabrana do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo. W celu usunięcia blokującego jezdnię ciągnika siodłowego zadysponowano z KM PSP w Kielcach ciężki samochód ratownictwa technicznego MegaCity. Na miejscu działało 4 zastępy Straży Pożarnych, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. * *