2017-02-23 | Jednostka: KP KSP Włoszczowa

23 lutego 2017 r. o godz. 11.00 w siedzibie tut. komendy odbyło się uroczyste  wręczenie nagród,  upominków, dyplomów laureatom i osobom wyróżnionym. Do tut. komendy wpłynęło łącznie 205 prac plastycznych z 15 szkół podstawowych z terenu powiatu włoszczowskiego. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą zarówno jeśli chodzi o interpretację tematu, jak i różnorodnością technik plastycznych od kredki, akwareli poprzez wyklejane papierem, plasteliną wzbogaconą o inne elementy.  Pod opieką nauczycieli, uczniowie włożyli w swoje prace ogrom wysiłku. Wykazali się nieograniczoną pomysłowością.  Wielu podjęło się bardzo trudnego wyzwania by spróbować pokazać to co niewidzialne.

Pierwsze trzy miejsca przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej  klasy I-III i klasy IV- VI. Ze względu na bardzo dużą ilość prac jury postanowiło przyznać dodatkowo trzynaście wyróżnień dla wytypowanych prac uczestników konkursu.

W uroczystości podsumowującej konkurs wzięli udział m.in. starosta włoszczowski Jerzy Suliga (który objął patronat nad konkursem), komendant powiatowy PSP we Włoszczowie mł. bryg. Krzysztof Ciosek, Pani Maria Dudkiewicz instruktor-plastyk z Domu Kultury we Włoszczowie (przewodnicząca jury konkursu),  laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz przedstawiciele mediów.

Dla laureatów i wyróżnionych uczniów konkursu ufundowane zostały przez starostę włoszczowskiego oraz komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie atrakcyjne nagrody i upominki, takie jak czujniki tlenku węgla, przybory szkolne oraz drobny sprzęt audio.

Dla wszystkich przygotowano dodatkowe atrakcje i poczęstunek. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się ze służbą strażaka, sprzętem jaki wykorzystuje się w akcjach ratowniczo-gaśniczych  oraz z funkcjonowaniem stanowiska kierowania.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślili wysoki poziomu konkursu  a także pogratulowali zwycięzcom i wyróżnionym.

Poniżej przedstawiamy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych

Nagrody  klasy I-III

 1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie – Julia Orzeł  kl III,
 2. Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach – Gabriela Trybek kl. II,
 3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie – Maja Wrona  kl II.

Wyróżnienia klasy I-III

 1. Zespół Placówek Oświatowych w Bukowie – Dawid Bogdalski kl. III a,
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 we Włoszczowie - Wojciech Sobala kl. II a,
 3. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku – Aleksandra Janduła kl. II,
 4. Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie – Oskar Domoradzki kl. IIb,
 5. Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie – Filip Fornal kl. I.

Nagrody  klasy IV – VI

 1. Zespół Placówek Oświatowych w Moskorzewie, Oliwia Lech kl. VI,
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Włoszczowie – Martyna Staniek kl IV b,
 3. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Włoszczowie – Julia Piech kl VI a.

Wyróżnienia klasy IV – VI

 1. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Włoszczowie - Kalina Toborek kl. IVa,
 2. Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie – Weronika Kaczmarska kl. V,
 3. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Żelisławicach – Weronika Adamczyk kl. VI,
 4. Szkoła Podstawowa w Czarncy – Kinga Wójcik kl. V,
 5. Szkoła Podstawowa w Mieczynie – Błażej Kitliński kl. IV,
 6. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Komornikach – Julia Wójcik kl. V,
 7. Szkoła Podstawowa w Bebelnie – Norbert Srokosz kl. V,
 8. Szkoła Podstawowa w Krasocinie – Katarzyna Mularczyk kl. V.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *