2017-02-23 | Jednostka: KP KSP Włoszczowa

23 lutego 2017 r. o godz. 11.00 w siedzibie tut. komendy odbyło się uroczyste  wręczenie nagród,  upominków, dyplomów laureatom i osobom wyróżnionym. Do tut. komendy wpłynęło łącznie 205 prac plastycznych z 15 szkół podstawowych z terenu powiatu włoszczowskiego. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną inwencją twórczą zarówno jeśli chodzi o interpretację tematu, jak i różnorodnością technik plastycznych od kredki, akwareli poprzez wyklejane papierem, plasteliną wzbogaconą o inne elementy.  Pod opieką nauczycieli, uczniowie włożyli w swoje prace ogrom wysiłku. Wykazali się nieograniczoną pomysłowością.  Wielu podjęło się bardzo trudnego wyzwania by spróbować pokazać to co niewidzialne.

Pierwsze trzy miejsca przyznano w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej  klasy I-III i klasy IV- VI. Ze względu na bardzo dużą ilość prac jury postanowiło przyznać dodatkowo trzynaście wyróżnień dla wytypowanych prac uczestników konkursu.

W uroczystości podsumowującej konkurs wzięli udział m.in. starosta włoszczowski Jerzy Suliga (który objął patronat nad konkursem), komendant powiatowy PSP we Włoszczowie mł. bryg. Krzysztof Ciosek, Pani Maria Dudkiewicz instruktor-plastyk z Domu Kultury we Włoszczowie (przewodnicząca jury konkursu),  laureaci konkursu wraz z opiekunami oraz przedstawiciele mediów.

Dla laureatów i wyróżnionych uczniów konkursu ufundowane zostały przez starostę włoszczowskiego oraz komendanta powiatowego PSP we Włoszczowie atrakcyjne nagrody i upominki, takie jak czujniki tlenku węgla, przybory szkolne oraz drobny sprzęt audio.

Dla wszystkich przygotowano dodatkowe atrakcje i poczęstunek. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się ze służbą strażaka, sprzętem jaki wykorzystuje się w akcjach ratowniczo-gaśniczych  oraz z funkcjonowaniem stanowiska kierowania.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślili wysoki poziomu konkursu  a także pogratulowali zwycięzcom i wyróżnionym.

Poniżej przedstawiamy listę osób nagrodzonych i wyróżnionych

Nagrody  klasy I-III

 1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie – Julia Orzeł  kl III,
 2. Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w Cieślach – Gabriela Trybek kl. II,
 3. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie – Maja Wrona  kl II.

Wyróżnienia klasy I-III

 1. Zespół Placówek Oświatowych w Bukowie – Dawid Bogdalski kl. III a,
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 we Włoszczowie - Wojciech Sobala kl. II a,
 3. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku – Aleksandra Janduła kl. II,
 4. Zespół Placówek Oświatowych w Olesznie – Oskar Domoradzki kl. IIb,
 5. Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie – Filip Fornal kl. I.

Nagrody  klasy IV – VI

 1. Zespół Placówek Oświatowych w Moskorzewie, Oliwia Lech kl. VI,
 2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Włoszczowie – Martyna Staniek kl IV b,
 3. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Włoszczowie – Julia Piech kl VI a.

Wyróżnienia klasy IV – VI

 1. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 we Włoszczowie - Kalina Toborek kl. IVa,
 2. Zespół Placówek Oświatowych w Koniecznie – Weronika Kaczmarska kl. V,
 3. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Żelisławicach – Weronika Adamczyk kl. VI,
 4. Szkoła Podstawowa w Czarncy – Kinga Wójcik kl. V,
 5. Szkoła Podstawowa w Mieczynie – Błażej Kitliński kl. IV,
 6. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Komornikach – Julia Wójcik kl. V,
 7. Szkoła Podstawowa w Bebelnie – Norbert Srokosz kl. V,
 8. Szkoła Podstawowa w Krasocinie – Katarzyna Mularczyk kl. V.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 16.12.2018r. Donosy pow. kazimierski. Na drodze wojewódzkiej W-776 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi 80 i Toyota Yaris. Pojazdami podróżowały trzy osoby. Decyzją lekarza jedna osoba (kierowca Toyoty) została przewieziona do szpitala. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby.15.12.2018 Kostomłoty Drugie pow. kielecki. Wypadek samochodu osobowego VW GolF na drodze krajowej 74. Pojazdem podróżowało 4 osoby, dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Działania straży polegały na wsparciu psychicznym uczestników wypadku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podarowaniu dzieciom maskotek "miś ratownik". Do szpitala na obserwacje zabrano 2 dzieci i ich matkę. W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej. 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *