2017-01-02 | Jednostka: KP KSP Staszów

      2 stycznia 2017 roku świętokrzyski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. bryg. Adam Czajka wizytował Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie.  

Był a to kolejna wizyta komendanta, który w ramach nadzoru służby w poszczególnych komendach województwa świętokrzyskiego zapoznał się z warunkami służy oraz posiadanym wyposażeniem. Komendant szczególną uwagę zwrócił na wykonaną w czwarty kwartale 2016 roku modernizację: sieci teleinformatycznej, infrastruktury łączności radiowej oraz systemów sygnalizacji alarmowej i sterujących urządzeniami i instalacjami znajdującymi się w  budynku.

Z warunkami służby świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego zapoznał z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Staszowie mł. bryg. Grzegorz Rajca.  Wizyta był jednocześnie okazją do spotkania się ze strażakami pełniącymi służbę w jednostce ratowniczo-gaśniczej oraz stanowisku kierowania komendanta powiatowego.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Rajca, KP PSP Staszów

Zdjęcia: st. kpt. Tomasz Banaś, KP  PSP Staszów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.01.2018r. Dziurów pow. sandomierski. ok. godz. 16:30 doszło do dochowania sam. osobowego. Ranna i odwieziona szpitala została jedna osoba. Na miejscu działało 3 zastępy straży pozrnej oraz inne służby.,18.01.2018 r. Bełk pow. jędrzejowski. Ok. godz.12:30 w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu mieszaniny gazu propan-butan, ulatniającego się z 11kg butli. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy. Ranna kobieta została zabrana przez ZRM do szpitala. Wybuch spowodował uszkodzenia konstrukcji budynku. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej.17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *