×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-02-28 | Jednostka: KP PSP Starachowice

27 lutego 2017 r. w Starachowicach odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach z komendantami gminnymi, naczelnikami OSP oraz pracownikami realizującymi sprawy ppoż w samorządach gminnych.

W trakcie narady podsumowano 2016 rok oraz przedstawiono plany związane z rozwojem ochrony przeciwpożarowej w powiecie starachowickim na rok 2017.

Na spotkaniu poruszono tematykę m.in. : szkoleń dla ochotniczych straży pożarnych, zawodów sportowych, inspekcji gotowości operacyjnej oraz środków finansowych przeznaczonych na dotacje dla jednostek OSP.

Na spotkaniu promowano również kampanię "Czad i ogień. Obudź czujność". Omówiono kwestie związane z tlenkiem węgla oraz metodami zapobiegania jego negatywnego oddziaływania. Zademonstrowano materiały informacyjne, które są z powodzeniem wykorzystywane do promowania wiedzy o zagrożeniach w szkołach i na forum lokalnych społeczności.

Dodał:st. kpt. Marcin Nyga

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *