2017-11-27 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Uroczysty apel we włoszczowskiej straży.

27 listopada 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie odbył się uroczysty apel, związany z wręczeniem awansów na wyższe stanowisko i stopnie służbowe. Komendant powiatowy PSP we Włoszczowie bryg. Krzysztof Ciosek mianował z dniem 1 grudnia 2017 r. na stanowisko dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej st.  kpt. Krzysztofa Radziejowskiego. Po wręczeniu decyzji personalnej komendant przedstawił historię drogi zawodowej nowego dowódcy, podkreślając jego wieloletnie doświadczenie na stanowiskach dowódczych.

W drodze uznania za zaangażowanie i profesjonalnie pełnioną służbę awanse na wyższe stopnie otrzymali:

  • młodszy ogniomistrz Krzysztof Stefańczyk otrzymał awans na stopień służbowy   ogniomistrza,
  • młodszy ogniomistrz Robert Ławiński otrzymał awans na stopień służbowy   ogniomistrza,
  • starszy strażak Karol Sikora otrzymał awans na stopień służbowy sekcyjnego.

Po odczytaniu decyzji personalnych o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe i wręczeniu ich przez komendanta powiatowego, zebrani na uroczystym apelu funkcjonariusze złożyli życzenia i gratulacje awansowanym.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *