×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-11-27 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Uroczysty apel we włoszczowskiej straży.

27 listopada 2017 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie odbył się uroczysty apel, związany z wręczeniem awansów na wyższe stanowisko i stopnie służbowe. Komendant powiatowy PSP we Włoszczowie bryg. Krzysztof Ciosek mianował z dniem 1 grudnia 2017 r. na stanowisko dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej st.  kpt. Krzysztofa Radziejowskiego. Po wręczeniu decyzji personalnej komendant przedstawił historię drogi zawodowej nowego dowódcy, podkreślając jego wieloletnie doświadczenie na stanowiskach dowódczych.

W drodze uznania za zaangażowanie i profesjonalnie pełnioną służbę awanse na wyższe stopnie otrzymali:

  • młodszy ogniomistrz Krzysztof Stefańczyk otrzymał awans na stopień służbowy   ogniomistrza,
  • młodszy ogniomistrz Robert Ławiński otrzymał awans na stopień służbowy   ogniomistrza,
  • starszy strażak Karol Sikora otrzymał awans na stopień służbowy sekcyjnego.

Po odczytaniu decyzji personalnych o mianowaniu na wyższe stopnie służbowe i wręczeniu ich przez komendanta powiatowego, zebrani na uroczystym apelu funkcjonariusze złożyli życzenia i gratulacje awansowanym.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *