Radio Ostrowiec, z myślą o pomocy innym  przygotowało świąteczną akcję charytatywną „Gwiazdki Moc”. Jej celem jest zgromadzenie środków, które pomogą urządzić miejsce wypoczynku dla dzieci i rodziców w świetlicy oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz zakup wyposażenia dla oddziału, dzięki któremu personelowi łatwiej będzie opiekować się maluchami, trafiającymi do szpitala.

Aukcja organizowana jest dla najmłodszych, a pluszaki zawsze kojarzą się z dziećmi dlatego też Misia Ratownika przekazał do licytacji dh Krzysztof Gajewski. W tak szczytnym przedsięwzięciu nie mogło oczywiście zabraknąć ostrowieckich strażaków i druhów ochotników.   Połączyliśmy siły i stanęliśmy do  licytacji wraz z wieloma chętnymi na Misia Ratownika - "Żarka". W tej akcji jednak cel uświęca środki, musieliśmy być najlepsi. Komendant powiatowy PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP z wielką satysfakcją przebili wszystkie oferty.

I tak wygraliśmy „Gwiazdki Moc”, ale przede wszystkim uśmiech dzieci które mogą cieszyć się pluszakiem.

Opracowanie: st. kpt. Barbara Majdak, KP PSP Ostrowiec Św.
Zdjęcie: Radio Ostrowiec

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *