Radio Ostrowiec, z myślą o pomocy innym  przygotowało świąteczną akcję charytatywną „Gwiazdki Moc”. Jej celem jest zgromadzenie środków, które pomogą urządzić miejsce wypoczynku dla dzieci i rodziców w świetlicy oddziału pediatrycznego Szpitala Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz zakup wyposażenia dla oddziału, dzięki któremu personelowi łatwiej będzie opiekować się maluchami, trafiającymi do szpitala.

Aukcja organizowana jest dla najmłodszych, a pluszaki zawsze kojarzą się z dziećmi dlatego też Misia Ratownika przekazał do licytacji dh Krzysztof Gajewski. W tak szczytnym przedsięwzięciu nie mogło oczywiście zabraknąć ostrowieckich strażaków i druhów ochotników.   Połączyliśmy siły i stanęliśmy do  licytacji wraz z wieloma chętnymi na Misia Ratownika - "Żarka". W tej akcji jednak cel uświęca środki, musieliśmy być najlepsi. Komendant powiatowy PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP z wielką satysfakcją przebili wszystkie oferty.

I tak wygraliśmy „Gwiazdki Moc”, ale przede wszystkim uśmiech dzieci które mogą cieszyć się pluszakiem.

Opracowanie: st. kpt. Barbara Majdak, KP PSP Ostrowiec Św.
Zdjęcie: Radio Ostrowiec

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *