2018-01-26 | Jednostka: KP PSP Starachowice

26 stycznia 2018 roku zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach - bryg. Tomasz Bajerczak wizytował jednostkę OSP Krynki w powiecie starachowickim.
W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Brody - Pani Marzena Bernat, komendant powiatowy PSP w Starachowicach - st. bryg. Wiesław Ungier wraz ze swoim zastępcą - kpt. Sławomirem Zięba oraz druhowie jednostki na czele z prezesem - druhem Piotrem Kosiela.

Celem wizyty było przede wszystkim zapoznanie z warunkami lokalowymi oraz potencjałem ratowniczym jednostki, która od 2005 roku wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
W trakcie wizyty rozmawiano o bieżących problemach a także perspektywach dalszego rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Krynkach. Warto podkreślić, że w 2017 roku jednostka otrzymała od komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej dofinansowanie w ramach KSRG na remont strażnicy. Dzięki pozyskanej dotacji oraz wsparciu finansowym Urzędu Gminy Brody położono nową posadzkę i przeprowadzono renowację ścian boksu garażowego.

Na koniec spotkania bryg. Tomasz Bajerczak w imieniu świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP  - st. bryg. Adama Czajki podziękował druhom za zaangażowanie na rzecz budowy systemu bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
Jednostka OSP Krynki jest istotnym filarem systemu ochrony ppoż w gminie Brody. Miejscowi druhowi w roku 2017 roku interweniowali przy pożarach i miejscowych zagrożeniach 47 razy. Zarząd jednostki oprócz działań ratowniczo- gaśniczych jest również aktywny w promowaniu wiedzy o bezpieczeństwie pożarowym. Druhowie w trakcie spotkań z mieszkańcami i młodzieżą miejscowego zespołu szkół włączają się w prowadzenie kampanii "Czad i ogień. Obudź czujność" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

 

Opracowanie : mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: KP PSP Starachowice

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 16.12.2018r. Donosy pow. kazimierski. Na drodze wojewódzkiej W-776 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi 80 i Toyota Yaris. Pojazdami podróżowały trzy osoby. Decyzją lekarza jedna osoba (kierowca Toyoty) została przewieziona do szpitala. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby.15.12.2018 Kostomłoty Drugie pow. kielecki. Wypadek samochodu osobowego VW GolF na drodze krajowej 74. Pojazdem podróżowało 4 osoby, dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Działania straży polegały na wsparciu psychicznym uczestników wypadku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podarowaniu dzieciom maskotek "miś ratownik". Do szpitala na obserwacje zabrano 2 dzieci i ich matkę. W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej. 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *