×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-01-31 | Jednostka: KP PSP Jędrzejów

31 stycznia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odbył się uroczysty apel z okazji zwolnienia ze służby w Państwowej Straży Pożarnej dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Pana bryg. inż. Tomasza Olesińskiego. Po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie w 1992 roku został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. W 1999 roku ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie zdobywając tytuł inżyniera pożarnictwa i otrzymując pierwszy stopień oficerski. Przez dwadzieścia siedem lat zdobywał doświadczenie zawodowe realizując swoje obowiązki na stanowiskach dowódczych: dowódcy sekcji, dowódcy zmiany i zastępcy dowódcy JRG i dowódcy JRG. Dał się poznać jako doświadczony, zdyscyplinowany i odpowiedzialny funkcjonariusz. Wielokrotnie kierował trudnymi akcjami ratowniczymi wykazując się profesjonalizmem i doświadczeniem zawodowym. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazał podległym mu funkcjonariuszom. Należał do grona strażaków wyróżniających się w służbie, którzy z zaangażowaniem i poświęceniem realizowali swoje obowiązki zawodowe jednocześnie dbając o praktyczne doskonalenie umiejętności ratowniczych oraz rozwój sprawności fizycznej podległych mu strażaków.
Za wzorową służbę był wielokrotnie odznaczany:

  • Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę – 2013 rok
  • Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2015 rok     
  • Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – 2008 rok
  • Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2014 rok

Podczas uroczystości zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Tomasz Bajerczak powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie Panu mł. bryg. Bogdanowi Niezgoda.

Opracowanie: kpt. mgr inż. Sylwester Delipacy
Zdjęcia: mł.asp. Bogusław Skrzypczyk

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *