2018-01-31 | Jednostka: KP PSP Jędrzejów

31 stycznia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odbył się uroczysty apel z okazji zwolnienia ze służby w Państwowej Straży Pożarnej dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Pana bryg. inż. Tomasza Olesińskiego. Po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie w 1992 roku został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. W 1999 roku ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie zdobywając tytuł inżyniera pożarnictwa i otrzymując pierwszy stopień oficerski. Przez dwadzieścia siedem lat zdobywał doświadczenie zawodowe realizując swoje obowiązki na stanowiskach dowódczych: dowódcy sekcji, dowódcy zmiany i zastępcy dowódcy JRG i dowódcy JRG. Dał się poznać jako doświadczony, zdyscyplinowany i odpowiedzialny funkcjonariusz. Wielokrotnie kierował trudnymi akcjami ratowniczymi wykazując się profesjonalizmem i doświadczeniem zawodowym. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazał podległym mu funkcjonariuszom. Należał do grona strażaków wyróżniających się w służbie, którzy z zaangażowaniem i poświęceniem realizowali swoje obowiązki zawodowe jednocześnie dbając o praktyczne doskonalenie umiejętności ratowniczych oraz rozwój sprawności fizycznej podległych mu strażaków.
Za wzorową służbę był wielokrotnie odznaczany:

  • Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę – 2013 rok
  • Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2015 rok     
  • Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – 2008 rok
  • Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2014 rok

Podczas uroczystości zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Tomasz Bajerczak powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie Panu mł. bryg. Bogdanowi Niezgoda.

Opracowanie: kpt. mgr inż. Sylwester Delipacy
Zdjęcia: mł.asp. Bogusław Skrzypczyk

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *