2018-01-31 | Jednostka: KP PSP Jędrzejów

31 stycznia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odbył się uroczysty apel z okazji zwolnienia ze służby w Państwowej Straży Pożarnej dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Pana bryg. inż. Tomasza Olesińskiego. Po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie w 1992 roku został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. W 1999 roku ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie zdobywając tytuł inżyniera pożarnictwa i otrzymując pierwszy stopień oficerski. Przez dwadzieścia siedem lat zdobywał doświadczenie zawodowe realizując swoje obowiązki na stanowiskach dowódczych: dowódcy sekcji, dowódcy zmiany i zastępcy dowódcy JRG i dowódcy JRG. Dał się poznać jako doświadczony, zdyscyplinowany i odpowiedzialny funkcjonariusz. Wielokrotnie kierował trudnymi akcjami ratowniczymi wykazując się profesjonalizmem i doświadczeniem zawodowym. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazał podległym mu funkcjonariuszom. Należał do grona strażaków wyróżniających się w służbie, którzy z zaangażowaniem i poświęceniem realizowali swoje obowiązki zawodowe jednocześnie dbając o praktyczne doskonalenie umiejętności ratowniczych oraz rozwój sprawności fizycznej podległych mu strażaków.
Za wzorową służbę był wielokrotnie odznaczany:

  • Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę – 2013 rok
  • Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2015 rok     
  • Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – 2008 rok
  • Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2014 rok

Podczas uroczystości zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Tomasz Bajerczak powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie Panu mł. bryg. Bogdanowi Niezgoda.

Opracowanie: kpt. mgr inż. Sylwester Delipacy
Zdjęcia: mł.asp. Bogusław Skrzypczyk

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *