2018-01-31 | Jednostka: KP PSP Jędrzejów

31 stycznia 2018 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odbył się uroczysty apel z okazji zwolnienia ze służby w Państwowej Straży Pożarnej dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Pana bryg. inż. Tomasza Olesińskiego. Po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Krakowie w 1992 roku został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. W 1999 roku ukończył studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie zdobywając tytuł inżyniera pożarnictwa i otrzymując pierwszy stopień oficerski. Przez dwadzieścia siedem lat zdobywał doświadczenie zawodowe realizując swoje obowiązki na stanowiskach dowódczych: dowódcy sekcji, dowódcy zmiany i zastępcy dowódcy JRG i dowódcy JRG. Dał się poznać jako doświadczony, zdyscyplinowany i odpowiedzialny funkcjonariusz. Wielokrotnie kierował trudnymi akcjami ratowniczymi wykazując się profesjonalizmem i doświadczeniem zawodowym. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazał podległym mu funkcjonariuszom. Należał do grona strażaków wyróżniających się w służbie, którzy z zaangażowaniem i poświęceniem realizowali swoje obowiązki zawodowe jednocześnie dbając o praktyczne doskonalenie umiejętności ratowniczych oraz rozwój sprawności fizycznej podległych mu strażaków.
Za wzorową służbę był wielokrotnie odznaczany:

  • Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę – 2013 rok
  • Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2015 rok     
  • Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa – 2008 rok
  • Dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – 2014 rok

Podczas uroczystości zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Tomasz Bajerczak powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie Panu mł. bryg. Bogdanowi Niezgoda.

Opracowanie: kpt. mgr inż. Sylwester Delipacy
Zdjęcia: mł.asp. Bogusław Skrzypczyk

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 16.12.2018r. Donosy pow. kazimierski. Na drodze wojewódzkiej W-776 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi 80 i Toyota Yaris. Pojazdami podróżowały trzy osoby. Decyzją lekarza jedna osoba (kierowca Toyoty) została przewieziona do szpitala. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby.15.12.2018 Kostomłoty Drugie pow. kielecki. Wypadek samochodu osobowego VW GolF na drodze krajowej 74. Pojazdem podróżowało 4 osoby, dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Działania straży polegały na wsparciu psychicznym uczestników wypadku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podarowaniu dzieciom maskotek "miś ratownik". Do szpitala na obserwacje zabrano 2 dzieci i ich matkę. W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej. 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *