2018-02-02 | Jednostka: KP PSP Starachowice

31 stycznia br. w trakcie sesji rady powiatu starachowickiego odbyło się podsumowanie działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w roku 2017.
Komendant Powiatowy PSP - st. bryg. Wiesław Ungier w obecności członków rady oraz przedstawicieli innych służb współdziałających w zakresie poprawy bezpieczeństwa, tj: m.in. policji i prokuratury przedstawił szczegółowe sprawozdanie z realizacji zadań profilaktycznych mających na celu edukację i podnoszenie świadomości społecznej odnośnie zapobiegania zagrożeniom.

Szczegółowo omówiono statystykę zdarzeń wraz z przykładami najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych akcji ratowniczo- gaśniczych w 2017 roku. Zaprezentowano także działalność starachowickiej komendy PSP w zakresie współpracy z ochotniczymi strażami pożarnymi. Ponadto przedstawiono realizację budżetu komendy oraz działania prowadzone w zakresie kontrolno- rozpoznawczym, logistycznym i kwatermistrzowskim,  zagadnienia doskonalenia zawodowego i szkolenia OSP a także plany rozwoju na kolejny rok.
Na koniec st. bryg. Wiesław Ungier dziękując władzom samorządowym za udzielone wsparcie w 2017 roku prosił o dalszą równie owocną współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: Kazimierz Cuch, Echo Dnia

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *