2018-02-02 | Jednostka: KP PSP Starachowice

31 stycznia br. w trakcie sesji rady powiatu starachowickiego odbyło się podsumowanie działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach w roku 2017.
Komendant Powiatowy PSP - st. bryg. Wiesław Ungier w obecności członków rady oraz przedstawicieli innych służb współdziałających w zakresie poprawy bezpieczeństwa, tj: m.in. policji i prokuratury przedstawił szczegółowe sprawozdanie z realizacji zadań profilaktycznych mających na celu edukację i podnoszenie świadomości społecznej odnośnie zapobiegania zagrożeniom.

Szczegółowo omówiono statystykę zdarzeń wraz z przykładami najtrudniejszych i najbardziej skomplikowanych akcji ratowniczo- gaśniczych w 2017 roku. Zaprezentowano także działalność starachowickiej komendy PSP w zakresie współpracy z ochotniczymi strażami pożarnymi. Ponadto przedstawiono realizację budżetu komendy oraz działania prowadzone w zakresie kontrolno- rozpoznawczym, logistycznym i kwatermistrzowskim,  zagadnienia doskonalenia zawodowego i szkolenia OSP a także plany rozwoju na kolejny rok.
Na koniec st. bryg. Wiesław Ungier dziękując władzom samorządowym za udzielone wsparcie w 2017 roku prosił o dalszą równie owocną współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: Kazimierz Cuch, Echo Dnia

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *