2018-02-02 | Jednostka: KM PSP Kielce

2 lutego 2018 roku zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach - st. bryg. Robert Sabat wraz z komendantem miejskim PSP w Kielcach bryg. Sławomirem Karwatem wizytował jednostkę OSP Wola Kopcowa w powiecie kieleckim. Celem wizyty w ramach współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi było zapoznanie z warunkami lokalowymi oraz potencjałem ratowniczym jednostki, która aspiruje do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. W trakcie wizytacji rozmawiano o bieżących problemach a także perspektywach dalszego rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kopcowej.

Jednostka OSP Wola Kopcowa posiada na wyposażeniu średni samochód gaśniczy zakupiony w 2016 roku, łódź z napędem śrubowym oraz sanie lodowe. Sprzęt ten pozwala na podjęcie szybkiej interwencji podczas pożaru, wypadku oraz zdarzenia na położonym w sąsiedniej miejscowości zalewie "Cedzyna". Nowo wybudowana strażnica - oddana do użytku w 2017 roku, stanowi doskonałą bazę lokalową dla strażaków ochotników do prowadzenia szkoleń i zbiórek, a przyległy teren nadaje się do przeprowadzania pokazów podczas lokalnych uroczystości.

Podczas spotkania st. bryg. Robert Sabat w imieniu świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP  - st. bryg. Adama Czajki podziękował druhom za zaangażowanie podczas prowadzonych działań ratowniczo- gaśniczych i życzył jak najszybszego włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

 

 

 

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *