×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-02 | Jednostka: KM PSP Kielce

2 lutego 2018 roku zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach - st. bryg. Robert Sabat wraz z komendantem miejskim PSP w Kielcach bryg. Sławomirem Karwatem wizytował jednostkę OSP Wola Kopcowa w powiecie kieleckim. Celem wizyty w ramach współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi było zapoznanie z warunkami lokalowymi oraz potencjałem ratowniczym jednostki, która aspiruje do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. W trakcie wizytacji rozmawiano o bieżących problemach a także perspektywach dalszego rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kopcowej.

Jednostka OSP Wola Kopcowa posiada na wyposażeniu średni samochód gaśniczy zakupiony w 2016 roku, łódź z napędem śrubowym oraz sanie lodowe. Sprzęt ten pozwala na podjęcie szybkiej interwencji podczas pożaru, wypadku oraz zdarzenia na położonym w sąsiedniej miejscowości zalewie "Cedzyna". Nowo wybudowana strażnica - oddana do użytku w 2017 roku, stanowi doskonałą bazę lokalową dla strażaków ochotników do prowadzenia szkoleń i zbiórek, a przyległy teren nadaje się do przeprowadzania pokazów podczas lokalnych uroczystości.

Podczas spotkania st. bryg. Robert Sabat w imieniu świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP  - st. bryg. Adama Czajki podziękował druhom za zaangażowanie podczas prowadzonych działań ratowniczo- gaśniczych i życzył jak najszybszego włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

 

 

 

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *