2018-02-02 | Jednostka: KM PSP Kielce

2 lutego 2018 roku zastępca świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach - st. bryg. Robert Sabat wraz z komendantem miejskim PSP w Kielcach bryg. Sławomirem Karwatem wizytował jednostkę OSP Wola Kopcowa w powiecie kieleckim. Celem wizyty w ramach współpracy z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi było zapoznanie z warunkami lokalowymi oraz potencjałem ratowniczym jednostki, która aspiruje do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. W trakcie wizytacji rozmawiano o bieżących problemach a także perspektywach dalszego rozwoju Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Kopcowej.

Jednostka OSP Wola Kopcowa posiada na wyposażeniu średni samochód gaśniczy zakupiony w 2016 roku, łódź z napędem śrubowym oraz sanie lodowe. Sprzęt ten pozwala na podjęcie szybkiej interwencji podczas pożaru, wypadku oraz zdarzenia na położonym w sąsiedniej miejscowości zalewie "Cedzyna". Nowo wybudowana strażnica - oddana do użytku w 2017 roku, stanowi doskonałą bazę lokalową dla strażaków ochotników do prowadzenia szkoleń i zbiórek, a przyległy teren nadaje się do przeprowadzania pokazów podczas lokalnych uroczystości.

Podczas spotkania st. bryg. Robert Sabat w imieniu świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP  - st. bryg. Adama Czajki podziękował druhom za zaangażowanie podczas prowadzonych działań ratowniczo- gaśniczych i życzył jak najszybszego włączenia jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

 

 

 

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *