2018-02-02 | Jednostka: KP PSP Opatów

1 lutego 2018 r. w ramach drugiej edycji kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Czad i Ogień. Obudź czujność" strażacy z naszej jednostki odwiedzili Uniwersytet Trzeciego Wieku w Opatowie.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie przeprowadzili rozmowy z seniorami Uniwersytetu na tematy związane z tlenkiem węgla. Kampania jest odpowiedzią na alarmujące statystyki dotyczące ofiar pożarów i zatruć czadem w sezonach grzewczych. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z zagrożeniami związanymi z sezonem grzewczym. Podczas prelekcji zwrócono szczególną uwagę na temat tlenku węgla, omówiono proces jego powstawania, objawy zatrucia oraz sposób postępowania w przypadku ich wystąpienia. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się co zrobić, aby nie stać się ofiarą „cichego zabójcy”. Podczas spotkania rozdano również ulotki dotyczące propagowania przedmiotowej wiedzy.

Opracowanie: asp. Sebastian Czerwik

Zdjęcia: mł. ogn. Dariusz Łokieć

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *