2018-02-02 | Jednostka: KP PSP Opatów

1 lutego 2018 r. w ramach drugiej edycji kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji "Czad i Ogień. Obudź czujność" strażacy z naszej jednostki odwiedzili Uniwersytet Trzeciego Wieku w Opatowie.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie przeprowadzili rozmowy z seniorami Uniwersytetu na tematy związane z tlenkiem węgla. Kampania jest odpowiedzią na alarmujące statystyki dotyczące ofiar pożarów i zatruć czadem w sezonach grzewczych. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczestników z zagrożeniami związanymi z sezonem grzewczym. Podczas prelekcji zwrócono szczególną uwagę na temat tlenku węgla, omówiono proces jego powstawania, objawy zatrucia oraz sposób postępowania w przypadku ich wystąpienia. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się co zrobić, aby nie stać się ofiarą „cichego zabójcy”. Podczas spotkania rozdano również ulotki dotyczące propagowania przedmiotowej wiedzy.

Opracowanie: asp. Sebastian Czerwik

Zdjęcia: mł. ogn. Dariusz Łokieć

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *