2018-02-05 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Tuż przed zimowymi feriami włoszczowscy strażacy przeprowadzili pogadanki z dziećmi na m.in. temat bezpiecznego wypoczynku zimą. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  nr 2 we Włoszczowie kilka grup dzieci zapoznało się z zagrożeniami jakie mogą się pojawić w zimowym okresie. Strażacy przestrzegali dzieci i młodzież przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych jeziorach i rzekach, na drogach i w ich pobliżu. Uczestnikom spotkań przypomniano jak się zachować, jeśli wydarzy się „wypadek”,  jak pomóc osobom  poszkodowanym. Ponadto strażacy apelowali o zachowanie rozwagi podczas zabaw na śniegu oraz przestrzeganie przez jeżdżących na nartach zasad bezpiecznego poruszania się na stoku.

Zaprezentowano także sprzęt jaki jest na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej wspomagający działania ratownicze na lodzie, m.in. sanie lodowe. Uczniowie mieli też okazję i możliwość przećwiczyć na fantomach udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Mamy nadzieję, że przekazane przez strażaków informacje na temat zagrożeń, instruktaż z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy a przez to  zdobyta przez najmłodszych wiedza o prawidłowych reakcjach w sytuacjach kryzysowych przyczyni się do bezpiecznego spędzenia przez nich zimowych ferii.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *