×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-05 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Tuż przed zimowymi feriami włoszczowscy strażacy przeprowadzili pogadanki z dziećmi na m.in. temat bezpiecznego wypoczynku zimą. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej  nr 2 we Włoszczowie kilka grup dzieci zapoznało się z zagrożeniami jakie mogą się pojawić w zimowym okresie. Strażacy przestrzegali dzieci i młodzież przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych jeziorach i rzekach, na drogach i w ich pobliżu. Uczestnikom spotkań przypomniano jak się zachować, jeśli wydarzy się „wypadek”,  jak pomóc osobom  poszkodowanym. Ponadto strażacy apelowali o zachowanie rozwagi podczas zabaw na śniegu oraz przestrzeganie przez jeżdżących na nartach zasad bezpiecznego poruszania się na stoku.

Zaprezentowano także sprzęt jaki jest na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej wspomagający działania ratownicze na lodzie, m.in. sanie lodowe. Uczniowie mieli też okazję i możliwość przećwiczyć na fantomach udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Mamy nadzieję, że przekazane przez strażaków informacje na temat zagrożeń, instruktaż z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy a przez to  zdobyta przez najmłodszych wiedza o prawidłowych reakcjach w sytuacjach kryzysowych przyczyni się do bezpiecznego spędzenia przez nich zimowych ferii.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *