×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-08 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Bezpieczne ferie zimowe, które za już chwilę rozpoczną się w województwie świętokrzyskim to priorytet dla służb mundurowych. Dlatego też strażacy odwiedzają  szkoły w powiecie włoszczowskim.  

Ferie to dla dzieci czas odpoczynku, ale także aktywności fizycznej. Zimowa aura wymaga jednak rozwagi. Strażacy podczas spotkań z dziećmi przypominają jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i kolegów. 8 lutego 2017 roku prawie stu uczniów i nauczycieli  Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie pogłębiło swoją wiedzę na temat bezpiecznego wypoczynku. Strażacy wyjaśniali m.in. dlaczego zamarznięte jeziora, stawy czy sadzawki nie są odpowiednim miejscem do zabaw, zwłaszcza bez nadzoru osób dorosłych i  jak udzielać pomocy osobom, pod którymi załamał się lód. Pokazywali jak zachowywać się w określonych sytuacjach zagrożenia życia innych osób. Uczniowie mieli okazję przeprowadzić na manekinie resuscytację krążeniowo-oddechową, nauczyć się jak przenieść osobę poszkodowaną w bezpieczne miejsce. Strażacy wyjaśnili uczniom co to jest „czad” i jaki ma zły wpływ na zdrowie człowieka. Zademonstrowali sprzęt i wyposażenie osobiste strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej. Na zakończenie życzyli dzieciom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *