2018-02-08 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Bezpieczne ferie zimowe, które za już chwilę rozpoczną się w województwie świętokrzyskim to priorytet dla służb mundurowych. Dlatego też strażacy odwiedzają  szkoły w powiecie włoszczowskim.  

Ferie to dla dzieci czas odpoczynku, ale także aktywności fizycznej. Zimowa aura wymaga jednak rozwagi. Strażacy podczas spotkań z dziećmi przypominają jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i kolegów. 8 lutego 2017 roku prawie stu uczniów i nauczycieli  Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie pogłębiło swoją wiedzę na temat bezpiecznego wypoczynku. Strażacy wyjaśniali m.in. dlaczego zamarznięte jeziora, stawy czy sadzawki nie są odpowiednim miejscem do zabaw, zwłaszcza bez nadzoru osób dorosłych i  jak udzielać pomocy osobom, pod którymi załamał się lód. Pokazywali jak zachowywać się w określonych sytuacjach zagrożenia życia innych osób. Uczniowie mieli okazję przeprowadzić na manekinie resuscytację krążeniowo-oddechową, nauczyć się jak przenieść osobę poszkodowaną w bezpieczne miejsce. Strażacy wyjaśnili uczniom co to jest „czad” i jaki ma zły wpływ na zdrowie człowieka. Zademonstrowali sprzęt i wyposażenie osobiste strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej. Na zakończenie życzyli dzieciom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *