2018-02-08 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

Bezpieczne ferie zimowe, które za już chwilę rozpoczną się w województwie świętokrzyskim to priorytet dla służb mundurowych. Dlatego też strażacy odwiedzają  szkoły w powiecie włoszczowskim.  

Ferie to dla dzieci czas odpoczynku, ale także aktywności fizycznej. Zimowa aura wymaga jednak rozwagi. Strażacy podczas spotkań z dziećmi przypominają jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i kolegów. 8 lutego 2017 roku prawie stu uczniów i nauczycieli  Zespołu Placówek Oświatowych w Koniecznie pogłębiło swoją wiedzę na temat bezpiecznego wypoczynku. Strażacy wyjaśniali m.in. dlaczego zamarznięte jeziora, stawy czy sadzawki nie są odpowiednim miejscem do zabaw, zwłaszcza bez nadzoru osób dorosłych i  jak udzielać pomocy osobom, pod którymi załamał się lód. Pokazywali jak zachowywać się w określonych sytuacjach zagrożenia życia innych osób. Uczniowie mieli okazję przeprowadzić na manekinie resuscytację krążeniowo-oddechową, nauczyć się jak przenieść osobę poszkodowaną w bezpieczne miejsce. Strażacy wyjaśnili uczniom co to jest „czad” i jaki ma zły wpływ na zdrowie człowieka. Zademonstrowali sprzęt i wyposażenie osobiste strażaka biorącego udział w akcji ratowniczej. Na zakończenie życzyli dzieciom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *