2018-02-09 | Jednostka: KM PSP Kielce

7 lutego 2018 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Jaworzni gm. Piekoszów odbyło się spotkanie edukacyjno- prewencyjne z gronem pedagogicznym w ramach kampanii społecznej MSWiA „Czad i Ogień. Obudź Czujność!” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”. Tematem było przedstawienie niebezpieczeństwa, jakie za sobą niesie tlenek węgla, jak powstaje i dlaczego jest taki groźny dla życia i zdrowia ludzi. Ponadto korzystając z prezentacji oraz filmów edukacyjnych „Ognik” zwrócono szczególną uwagę na podstawowe procedury podczas wystąpienia zagrożenia jakim jest pożar. Strażacy wyjaśniali również dlaczego zamarznięte jeziora, stawy czy sadzawki nie są odpowiednim miejscem do zabaw, zwłaszcza bez nadzoru osób dorosłych. Przedstawili algorytm postępowania  i w jaki sposób udzielać pomocy osobom, pod którymi załamał się lód. Dzieci oraz grono pedagogiczne mogło  zapoznać się z zasadą działania i obsługą czujki dymu oraz tlenku węgla, otrzymali oni również ulotki informacyjne „Czad i Ogień”.

Spotkanie edukacyjne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W prelekcji na temat bezpieczeństwa wzięło udział ogółem 120 dzieci oraz liczne grono pedagogiczne.

 

Opracowanie: asp. sztab. Michał Seweryn

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 3 Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *