2018-02-09 | Jednostka: KM PSP Kielce

7 lutego 2018 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Jaworzni gm. Piekoszów odbyło się spotkanie edukacyjno- prewencyjne z gronem pedagogicznym w ramach kampanii społecznej MSWiA „Czad i Ogień. Obudź Czujność!” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”. Tematem było przedstawienie niebezpieczeństwa, jakie za sobą niesie tlenek węgla, jak powstaje i dlaczego jest taki groźny dla życia i zdrowia ludzi. Ponadto korzystając z prezentacji oraz filmów edukacyjnych „Ognik” zwrócono szczególną uwagę na podstawowe procedury podczas wystąpienia zagrożenia jakim jest pożar. Strażacy wyjaśniali również dlaczego zamarznięte jeziora, stawy czy sadzawki nie są odpowiednim miejscem do zabaw, zwłaszcza bez nadzoru osób dorosłych. Przedstawili algorytm postępowania  i w jaki sposób udzielać pomocy osobom, pod którymi załamał się lód. Dzieci oraz grono pedagogiczne mogło  zapoznać się z zasadą działania i obsługą czujki dymu oraz tlenku węgla, otrzymali oni również ulotki informacyjne „Czad i Ogień”.

Spotkanie edukacyjne cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W prelekcji na temat bezpieczeństwa wzięło udział ogółem 120 dzieci oraz liczne grono pedagogiczne.

 

Opracowanie: asp. sztab. Michał Seweryn

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 3 Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *