×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-09 | Jednostka: KP PSP Starachowice

Aura za oknem spowodowała, że rozpoczął się okres wymarzonych zabaw na śniegu i lodzie. Zarówno w miejscu zamieszkania, jak i w trakcie zimowych wyjazdów należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Z inicjatywą propagowania bezpiecznego zachowania się w trakcie wypoczynku zimowego ruszyli starachowiccy strażacy. Razem z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Policją i Urzędem Miejskim w Starachowicach strażacy odwiedzili szkoły podstawowe, aby uczyć dzieci i młodzież w jaki sposób mają unikać niebezpiecznych sytuacji na oblodzonych rzekach i akwenach wodnych oraz jak radzić sobie, gdy znajdą się w groźnej sytuacji.
Uczniowie dowiedzieli się, co trzeba zrobić, gdy zauważą osoby znajdujące się w niebezpieczeństwie i jak można im udzielić pomocy. Strażacy zaprezentowali również w szkołach specjalistyczny sprzęt stosowany do ratownictwa na oblodzonych akwenach.

W ramach akcji "Kruchy lód - bezpieczne ferie 2018" strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Starachowicach odwiedzili następujace szkoły:

 • 05.02.2018 r.
  Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach
  Szkoła Podstawowa nr 10 przy ul. Armii Krajowej w Starachowicach
 • 06.02.2018 r. 
  Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. 1-go Maja w Starachowicach
  Szkoła Podstawowa nr 9 przy ul. Mrozowskiego w Starachowicach
 • 07.02.2018 r. 
  Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Słonecznej w Starachowicach
  Szkoła Podstawowa nr 11 przy ul. Leśnej w Starachowicach
 • 08.02.2018 r. 
  Społeczna Szkoła Podstawowa przy ul. Wojska Polskiego w St-cach
 • 09.02.2018 r. 
  Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Moniuszki w Starachowicach
  Szkoła Podstawowa nr 13 przy ul. Prądzyńskiego w Starachowicach

Opracowanie: mł. bryg. Marcin Nyga
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Starachowice

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *