2018-02-12 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

            12 lutego 2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej komendant powiatowy st.bryg. Marcin Machowski wraz z wicewojewodą świętokrzyskim Andrzejem Bętkowskim oraz starostą skarżyskim Jerzym Żmijewskim w obecności dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej pani Martyny Maćkowiak podziękowali Bartoszowi Janowskiemu, uczniowi I LO za bohaterską postawę.

            Bartosz Janowski wracając do domu po zajęciach w szkole w dniu 2 lutego 2018 r. widząc wydobywający się dym z parterowego domu jednorodzinnego przy ul. Racławickiej zgłosił zdarzenie do tutejszej komendy. Nie czekając na przyjazd straży pożarnej ruszył na pomoc kobiecie, która nie mogła wyjść o własnych siłach przez okno z płonącego budynku.

            Postawa Bartosza zasługuje na uznanie bo dzięki jego odwadze, opanowaniu i zachowaniu rozsądku zostało uratowane życie ludzkie. To kolejny przykład jak czasem niewiele trzeba, aby uratować inną osobę.

            W roku ubiegłym mieliśmy już przykład bohaterskich zachowań, za które młodzi bohaterowie zostali nagrodzeni. W dniu 11 kwietnia 2017r. komendant powiatowy PSP podczas eliminacji powiatowych OTWP podziękował dwóm chłopcom, którzy prawidłowo zgłosili zdarzenie do tutejszej komendy.

 

Opracował: st. kpt. Kuźdub Marcin KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna       

 

 

           

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *