2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Starachowice

W dniach 12. i 14. lutego 2018 roku  strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wzięli udział w edukacyjnych spotkaniach z dziećmi w klubie spółdzielczym Wanacja oraz w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Podczas spotkań z dziećmi omówiono zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych oraz zachowania się w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych. Pokazano sprzęt wykorzystywany podczas działań z ratownictwa wodno-lodowego oraz służący do udzielania pierwszej pomocy. Poruszone zostały także zagadnienia związane z akcją ,,Czad i ogień – obudź czujność”, zasady prawidłowego korzystania z kuchenek gazowych, gazowych ogrzewaczy wody lub kotłów C.O. oraz rolę wentylacji pomieszczeń w powstawaniu zagrożenia jakim jest tlenek węgla.

Na zakończenie zaprezentowano dzieciom sprzęt znajdujący się na samochodach gaśniczych, pozwolono zwiedzić wnętrze samochodu pożarniczego lub przymierzyć hełm strażacki.

 

Opracował: mł. kpt. Sergiusz Ziewiec
Zdjęcia: mł. kpt. Sergiusz Ziewiec

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *