2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Starachowice

W dniach 12. i 14. lutego 2018 roku  strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wzięli udział w edukacyjnych spotkaniach z dziećmi w klubie spółdzielczym Wanacja oraz w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Podczas spotkań z dziećmi omówiono zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych oraz zachowania się w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych. Pokazano sprzęt wykorzystywany podczas działań z ratownictwa wodno-lodowego oraz służący do udzielania pierwszej pomocy. Poruszone zostały także zagadnienia związane z akcją ,,Czad i ogień – obudź czujność”, zasady prawidłowego korzystania z kuchenek gazowych, gazowych ogrzewaczy wody lub kotłów C.O. oraz rolę wentylacji pomieszczeń w powstawaniu zagrożenia jakim jest tlenek węgla.

Na zakończenie zaprezentowano dzieciom sprzęt znajdujący się na samochodach gaśniczych, pozwolono zwiedzić wnętrze samochodu pożarniczego lub przymierzyć hełm strażacki.

 

Opracował: mł. kpt. Sergiusz Ziewiec
Zdjęcia: mł. kpt. Sergiusz Ziewiec

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *