×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-14 | Jednostka: KP PSP Starachowice

W dniach 12. i 14. lutego 2018 roku  strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wzięli udział w edukacyjnych spotkaniach z dziećmi w klubie spółdzielczym Wanacja oraz w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Podczas spotkań z dziećmi omówiono zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych oraz zachowania się w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych. Pokazano sprzęt wykorzystywany podczas działań z ratownictwa wodno-lodowego oraz służący do udzielania pierwszej pomocy. Poruszone zostały także zagadnienia związane z akcją ,,Czad i ogień – obudź czujność”, zasady prawidłowego korzystania z kuchenek gazowych, gazowych ogrzewaczy wody lub kotłów C.O. oraz rolę wentylacji pomieszczeń w powstawaniu zagrożenia jakim jest tlenek węgla.

Na zakończenie zaprezentowano dzieciom sprzęt znajdujący się na samochodach gaśniczych, pozwolono zwiedzić wnętrze samochodu pożarniczego lub przymierzyć hełm strażacki.

 

Opracował: mł. kpt. Sergiusz Ziewiec
Zdjęcia: mł. kpt. Sergiusz Ziewiec

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *