×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-15 | Jednostka: KP PSP Pińczów

W związku trwającymi feriami zimowymi Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zorganizowała cykl spotkań informacyjno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w placówkach, w których spędzają oni czas wolny od nauki. Jednym z miejsc, gdzie udali się strażacy było Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, które licznie gromadzi najmłodszych w ramach programu „Ferie z Kulturą”.

Celem powyższych spotkań było kształtowanie właściwych postaw podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego korzystania z lodowisk. Spotkanie było także doskonałą okazją do  poruszenia tematyki zagrożeń związanych z tlenkiem węgla, bezpieczeństwa pożarowego oraz prawidłowego powiadamiana służb ratowniczych o zagrożeniu.

Zwieńczeniem prelekcji był pokaz sprzętu ratowniczego będącego na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Pińczowie.

Tekst: kpt. Mateusz Tarka, KP PSP Pińczów.
Zdjęcia : asp. Rafał Wojniak,  KP PSP Pińczów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *