2018-02-15 | Jednostka: KP PSP Pińczów

W związku trwającymi feriami zimowymi Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zorganizowała cykl spotkań informacyjno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w placówkach, w których spędzają oni czas wolny od nauki. Jednym z miejsc, gdzie udali się strażacy było Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, które licznie gromadzi najmłodszych w ramach programu „Ferie z Kulturą”.

Celem powyższych spotkań było kształtowanie właściwych postaw podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego korzystania z lodowisk. Spotkanie było także doskonałą okazją do  poruszenia tematyki zagrożeń związanych z tlenkiem węgla, bezpieczeństwa pożarowego oraz prawidłowego powiadamiana służb ratowniczych o zagrożeniu.

Zwieńczeniem prelekcji był pokaz sprzętu ratowniczego będącego na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Pińczowie.

Tekst: kpt. Mateusz Tarka, KP PSP Pińczów.
Zdjęcia : asp. Rafał Wojniak,  KP PSP Pińczów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *