2018-02-15 | Jednostka: KP PSP Pińczów

W związku trwającymi feriami zimowymi Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie zorganizowała cykl spotkań informacyjno-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w placówkach, w których spędzają oni czas wolny od nauki. Jednym z miejsc, gdzie udali się strażacy było Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, które licznie gromadzi najmłodszych w ramach programu „Ferie z Kulturą”.

Celem powyższych spotkań było kształtowanie właściwych postaw podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego korzystania z lodowisk. Spotkanie było także doskonałą okazją do  poruszenia tematyki zagrożeń związanych z tlenkiem węgla, bezpieczeństwa pożarowego oraz prawidłowego powiadamiana służb ratowniczych o zagrożeniu.

Zwieńczeniem prelekcji był pokaz sprzętu ratowniczego będącego na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Pińczowie.

Tekst: kpt. Mateusz Tarka, KP PSP Pińczów.
Zdjęcia : asp. Rafał Wojniak,  KP PSP Pińczów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *