×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-02-27 | Jednostka: KP PSP Opatów

26  lutego 2018 r. miały miejsce ćwiczenia taktyczno- bojowe w Publicznej Szkole Podstawowej w Wygiełzowie. Celem ćwiczeń było zapoznanie ratowników z lokalizacją obiektu, rozmieszczeniem w obiekcie materiałów palnych, zaopatrzeniem wodnym do gaszenia pożaru, umiejscowieniem ppoż. wyłącznika prądu oraz możliwością dojazdu samochodów gaśniczych.

W założeniu do ćwiczeń przyjęto pożar w pomieszczeniu kotłowni znajdującej się na poziomie  piwnicy. Na skutek podjęcia nieskutecznej próby gaszenia jeden z pracowników został poszkodowany. Działania zastępów polegały na: zabezpieczeniu miejsca działań, ewakuacji na zewnątrz poszkodowanego pracownika, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ugaszeniu pożaru przez ratowników. Ćwiczenia obserwowały dzieci i grono pedagogiczne, z którymi po zakończeniu ćwiczeń odbyło się spotkanie edukacyjno- prewencyjne w ramach kampanii społecznej MSWiA „Czad i Ogień. Obudź Czujność!” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”. Podczas spotkania omówiono niebezpieczeństwa, jakie za sobą niesie tlenek węgla, jak powstaje i dlaczego jest taki groźny dla życia i zdrowia ludzi. Ponadto zwrócono szczególną uwagę na podstawowe procedury podczas wystąpienia zagrożenia jakim jest pożar.

W ćwiczeniach udział brał jeden zastęp Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej z Opatowa oraz dwa zastępy z OSP Iwaniska oraz OSP Kamieniec.

 

Opracowanie: mł. kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: mł. kpt. Bernard Bednarczyk

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *