2 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Opatowie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia służby i przejścia w stan spoczynku st. ogn. Andrzeja Gierczaka.

Po odczytaniu przebiegu służby strażaka, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach bryg. Tomasz Bajerczak wraz z komendantem powiatowym PSP w Opatowie st. kpt. Sylwestrem Kochanowiczem, w obecności rodziny strażaka, zaproszonych gości oraz załogi komendy, złożyli  st. ogn. Andrzejowi Gierczakowi podziękowanie za wieloletnią służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Opatowie.

Pan st. ogn. Andrzej Gierczak z Państwową Strażą Pożarną i tutejszą komendą związany jest od grudnia 1992 roku, przez cały okres tej służby służył na stanowiskach ratowniczych, a od 2012 roku na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej. W  czasie pełnienia służby w  komendzie, a w szczególności w czasie udziału w działaniach ratowniczo- gaśniczych z zaangażowaniem i w sposób prawidłowy  wykonywał nałożone obowiązki służbowe, często w bardzo niebezpiecznych sytuacjach. Jako czołowy zawodnik reprezentował Komendę Powiatową PSP w Opatowie, jak również województwo świętokrzyskie w różnych dyscyplinach sportowych, a jego zaangażowanie w  przygotowaniach i udziały w licznych  turniejach w tenisie stołowym i piłce nożnej niewątpliwie miały wpływ na zajmowanie wysokich lokat reprezentacji naszej komendy.

Pan st. ogn. Andrzej Gierczak za swą wieloletnią służbę w Państwowej Straży Pożarnej  odznaczony został:

  • Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę,
  • Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
  • Brązowym i Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”

oraz wyróżniony Dyplomem Komendanta Głównego PSP.

W uroczystym apelu uczestniczyli licznie przybyli strażacy i pracownicy komendy oraz emeryci, a także przyjaciele i najbliżsi odchodzącego na emeryturę strażaka. Przechodzący na zaopatrzenie emerytalne strażak otrzymał od kierownictwa, emerytów, strażaków i pracowników komendy życzenia oraz okolicznościowe upominki.

Opracowanie: mł. kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: Dariusz Serweta

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 22.03.2018r. Kielce ul. Warszawska. Około godziny 18.00 w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe straży pożarnej wskazały maksymalne stężenie CO 300 ppm. Pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala 3 osoby. 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * *