2 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Opatowie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia służby i przejścia w stan spoczynku st. ogn. Andrzeja Gierczaka.

Po odczytaniu przebiegu służby strażaka, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach bryg. Tomasz Bajerczak wraz z komendantem powiatowym PSP w Opatowie st. kpt. Sylwestrem Kochanowiczem, w obecności rodziny strażaka, zaproszonych gości oraz załogi komendy, złożyli  st. ogn. Andrzejowi Gierczakowi podziękowanie za wieloletnią służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Opatowie.

Pan st. ogn. Andrzej Gierczak z Państwową Strażą Pożarną i tutejszą komendą związany jest od grudnia 1992 roku, przez cały okres tej służby służył na stanowiskach ratowniczych, a od 2012 roku na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej. W  czasie pełnienia służby w  komendzie, a w szczególności w czasie udziału w działaniach ratowniczo- gaśniczych z zaangażowaniem i w sposób prawidłowy  wykonywał nałożone obowiązki służbowe, często w bardzo niebezpiecznych sytuacjach. Jako czołowy zawodnik reprezentował Komendę Powiatową PSP w Opatowie, jak również województwo świętokrzyskie w różnych dyscyplinach sportowych, a jego zaangażowanie w  przygotowaniach i udziały w licznych  turniejach w tenisie stołowym i piłce nożnej niewątpliwie miały wpływ na zajmowanie wysokich lokat reprezentacji naszej komendy.

Pan st. ogn. Andrzej Gierczak za swą wieloletnią służbę w Państwowej Straży Pożarnej  odznaczony został:

  • Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę,
  • Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
  • Brązowym i Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”

oraz wyróżniony Dyplomem Komendanta Głównego PSP.

W uroczystym apelu uczestniczyli licznie przybyli strażacy i pracownicy komendy oraz emeryci, a także przyjaciele i najbliżsi odchodzącego na emeryturę strażaka. Przechodzący na zaopatrzenie emerytalne strażak otrzymał od kierownictwa, emerytów, strażaków i pracowników komendy życzenia oraz okolicznościowe upominki.

Opracowanie: mł. kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: Dariusz Serweta

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 16.12.2018r. Donosy pow. kazimierski. Na drodze wojewódzkiej W-776 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Audi 80 i Toyota Yaris. Pojazdami podróżowały trzy osoby. Decyzją lekarza jedna osoba (kierowca Toyoty) została przewieziona do szpitala. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby.15.12.2018 Kostomłoty Drugie pow. kielecki. Wypadek samochodu osobowego VW GolF na drodze krajowej 74. Pojazdem podróżowało 4 osoby, dwoje dorosłych i dwoje dzieci. Działania straży polegały na wsparciu psychicznym uczestników wypadku do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz podarowaniu dzieciom maskotek "miś ratownik". Do szpitala na obserwacje zabrano 2 dzieci i ich matkę. W działaniach udział brało 3 zastępy straży pożarnej. 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *