2 marca 2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Opatowie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia służby i przejścia w stan spoczynku st. ogn. Andrzeja Gierczaka.

Po odczytaniu przebiegu służby strażaka, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach bryg. Tomasz Bajerczak wraz z komendantem powiatowym PSP w Opatowie st. kpt. Sylwestrem Kochanowiczem, w obecności rodziny strażaka, zaproszonych gości oraz załogi komendy, złożyli  st. ogn. Andrzejowi Gierczakowi podziękowanie za wieloletnią służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Opatowie.

Pan st. ogn. Andrzej Gierczak z Państwową Strażą Pożarną i tutejszą komendą związany jest od grudnia 1992 roku, przez cały okres tej służby służył na stanowiskach ratowniczych, a od 2012 roku na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo- Gaśniczej. W  czasie pełnienia służby w  komendzie, a w szczególności w czasie udziału w działaniach ratowniczo- gaśniczych z zaangażowaniem i w sposób prawidłowy  wykonywał nałożone obowiązki służbowe, często w bardzo niebezpiecznych sytuacjach. Jako czołowy zawodnik reprezentował Komendę Powiatową PSP w Opatowie, jak również województwo świętokrzyskie w różnych dyscyplinach sportowych, a jego zaangażowanie w  przygotowaniach i udziały w licznych  turniejach w tenisie stołowym i piłce nożnej niewątpliwie miały wpływ na zajmowanie wysokich lokat reprezentacji naszej komendy.

Pan st. ogn. Andrzej Gierczak za swą wieloletnią służbę w Państwowej Straży Pożarnej  odznaczony został:

  • Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę,
  • Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
  • Brązowym i Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”

oraz wyróżniony Dyplomem Komendanta Głównego PSP.

W uroczystym apelu uczestniczyli licznie przybyli strażacy i pracownicy komendy oraz emeryci, a także przyjaciele i najbliżsi odchodzącego na emeryturę strażaka. Przechodzący na zaopatrzenie emerytalne strażak otrzymał od kierownictwa, emerytów, strażaków i pracowników komendy życzenia oraz okolicznościowe upominki.

Opracowanie: mł. kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: Dariusz Serweta

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *