24 lutego 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach odbyło się uroczyste spotkanie w związku z odejściem na zaopatrzenie emerytalne mł. kpt. mgr Michała Gizowskiego. W niecodziennej zbiórce uczestniczyli świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Adam Czajka oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach. Komendant podziękował odchodzącemu na emeryturę za duży wkład pracy podczas służby oraz złożył życzenia zdrowia, pomyślności i realizacji wszelkich niespełnionych dotychczas planów. Do życzeń dołączyli się wszyscy obecni na uroczystej zbiórce.

Pan mł. kpt. mgr Michał Gizowski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął z dniem 15 grudnia 1997 roku w Wydziale Liniowym Ośrodka Szkolenia PSP w Kielcach. W okresie prawie 20 lat pełnienia służby zajmował wiele stanowisk w hierarchii zawodowej. Mł. kpt. Michał Gizowski od początku pełnienia służby w PSP zajmował stanowiska związane z procesem szkolenia i doskonalenia kadry pożarniczej. Uczestniczył w organizowaniu i przeprowadzaniu szkoleń i kursów specjalistycznych dla funkcjonariuszy PSP z podległych jednostek organizacyjnych z terenu woj. świętokrzyskiego oraz członków jednostek OSP (włączonych do KSRG) biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Ponadto, mł. kpt. Michał Gizowski pełnił nieetatową funkcję Wojewódzkiego Koordynatora ds. działań poszukiwawczo-ratowniczych (prowadząc również szkolenia specjalistyczne w tej dziedzinie) oraz wyznaczony został przez świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach na operatora bezzałogowego statku powietrznego (DRON) usprawniającego działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone na terenie województwa świętokrzyskiego. Z racji zajmowanych stanowisk służbowych, również jako członek grupy operacyjnej świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach uczestniczył w wielu skomplikowanych działaniach, m. in. przy dużych pożarach, katastrofach budowlanych, ratownictwie drogowym oraz przy usuwaniu skutków powodzi. Podczas pełnienia służby wykazał się dużą fachowością i skutecznością praktycznego wykorzystania posiadanej wiedzy i umiejętności.

Opracowanie: mgr Agnieszka Zając, mgr Monika Baran-Śnioch

Zdjęcia: mgr inż. Szymon Jagun

Dodał:Monika Baran-Śnioch

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 14.01.2018r. Kielce ul. Krakowska ok. godz. 17.40 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. W działaniach udział brało 2 zastępy PSP. * 13.01.2018 r. Miedziana Góra pow. kielecki. O godz. 04.13 doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na ugaszeniu ognia oraz ewakuacji osoby znajdującej się w środku budynku a następnie przekazaniu ZRM, który niezwłocznie przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W wyniku tego zdarzenia 1 os. poniosła śmierć, a 2 zostały ranne. W działaniach trwających 4,5 godz. udział brało 9 zastępów straży pożarnej w tym 36 strażaków. * 12.01.2018 r. Majków pow. skarżyski. O godzinie 17.30 doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poparzonemu w pożarze właścicielowi. W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnej.11.01.2018 r. Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy. O godzinie 13:02 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Nissana Juke z BMW. Pojazdami podróżowały cztery osoby. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej pasażerce z BMW. Wszyscy uczestniczy zdarzenia zostali zabrani do szpitala przez ZRM.W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy państwowej straży pożarnej. * * * * * * *