24 lutego 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach odbyło się uroczyste spotkanie w związku z odejściem na zaopatrzenie emerytalne mł. kpt. mgr Michała Gizowskiego. W niecodziennej zbiórce uczestniczyli świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Adam Czajka oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach. Komendant podziękował odchodzącemu na emeryturę za duży wkład pracy podczas służby oraz złożył życzenia zdrowia, pomyślności i realizacji wszelkich niespełnionych dotychczas planów. Do życzeń dołączyli się wszyscy obecni na uroczystej zbiórce.

Pan mł. kpt. mgr Michał Gizowski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął z dniem 15 grudnia 1997 roku w Wydziale Liniowym Ośrodka Szkolenia PSP w Kielcach. W okresie prawie 20 lat pełnienia służby zajmował wiele stanowisk w hierarchii zawodowej. Mł. kpt. Michał Gizowski od początku pełnienia służby w PSP zajmował stanowiska związane z procesem szkolenia i doskonalenia kadry pożarniczej. Uczestniczył w organizowaniu i przeprowadzaniu szkoleń i kursów specjalistycznych dla funkcjonariuszy PSP z podległych jednostek organizacyjnych z terenu woj. świętokrzyskiego oraz członków jednostek OSP (włączonych do KSRG) biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Ponadto, mł. kpt. Michał Gizowski pełnił nieetatową funkcję Wojewódzkiego Koordynatora ds. działań poszukiwawczo-ratowniczych (prowadząc również szkolenia specjalistyczne w tej dziedzinie) oraz wyznaczony został przez świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach na operatora bezzałogowego statku powietrznego (DRON) usprawniającego działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone na terenie województwa świętokrzyskiego. Z racji zajmowanych stanowisk służbowych, również jako członek grupy operacyjnej świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach uczestniczył w wielu skomplikowanych działaniach, m. in. przy dużych pożarach, katastrofach budowlanych, ratownictwie drogowym oraz przy usuwaniu skutków powodzi. Podczas pełnienia służby wykazał się dużą fachowością i skutecznością praktycznego wykorzystania posiadanej wiedzy i umiejętności.

Opracowanie: mgr Agnieszka Zając, mgr Monika Baran-Śnioch

Zdjęcia: mgr inż. Szymon Jagun

Dodał:Monika Baran-Śnioch

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * 18.03.2018 r. Kostki Małe pow. buski. o godz.00.22 samochód osobowy BMW uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba czyli kierujący tym pojazdem poniósł śmierć. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej. * 15.03.2018r. Słupia pow. buski, Po godzinie 14 na DK79 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. W wyniku zdarzenia 1 osoba została zabrana do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo. W celu usunięcia blokującego jezdnię ciągnika siodłowego zadysponowano z KM PSP w Kielcach ciężki samochód ratownictwa technicznego MegaCity. Na miejscu działało 4 zastępy Straży Pożarnych, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. * *