24 lutego 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach odbyło się uroczyste spotkanie w związku z odejściem na zaopatrzenie emerytalne mł. kpt. mgr Michała Gizowskiego. W niecodziennej zbiórce uczestniczyli świętokrzyski komendant wojewódzki PSP w Kielcach st. bryg. Adam Czajka oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach. Komendant podziękował odchodzącemu na emeryturę za duży wkład pracy podczas służby oraz złożył życzenia zdrowia, pomyślności i realizacji wszelkich niespełnionych dotychczas planów. Do życzeń dołączyli się wszyscy obecni na uroczystej zbiórce.

Pan mł. kpt. mgr Michał Gizowski służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął z dniem 15 grudnia 1997 roku w Wydziale Liniowym Ośrodka Szkolenia PSP w Kielcach. W okresie prawie 20 lat pełnienia służby zajmował wiele stanowisk w hierarchii zawodowej. Mł. kpt. Michał Gizowski od początku pełnienia służby w PSP zajmował stanowiska związane z procesem szkolenia i doskonalenia kadry pożarniczej. Uczestniczył w organizowaniu i przeprowadzaniu szkoleń i kursów specjalistycznych dla funkcjonariuszy PSP z podległych jednostek organizacyjnych z terenu woj. świętokrzyskiego oraz członków jednostek OSP (włączonych do KSRG) biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Ponadto, mł. kpt. Michał Gizowski pełnił nieetatową funkcję Wojewódzkiego Koordynatora ds. działań poszukiwawczo-ratowniczych (prowadząc również szkolenia specjalistyczne w tej dziedzinie) oraz wyznaczony został przez świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach na operatora bezzałogowego statku powietrznego (DRON) usprawniającego działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone na terenie województwa świętokrzyskiego. Z racji zajmowanych stanowisk służbowych, również jako członek grupy operacyjnej świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Kielcach uczestniczył w wielu skomplikowanych działaniach, m. in. przy dużych pożarach, katastrofach budowlanych, ratownictwie drogowym oraz przy usuwaniu skutków powodzi. Podczas pełnienia służby wykazał się dużą fachowością i skutecznością praktycznego wykorzystania posiadanej wiedzy i umiejętności.

Opracowanie: mgr Agnieszka Zając, mgr Monika Baran-Śnioch

Zdjęcia: mgr inż. Szymon Jagun

Dodał:Monika Baran-Śnioch

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *