W dniu 28 lutego 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach z przedstawicielami wojewódzkich organizacji związkowych działających w Państwowej Straży Pożarnej na terenie woj. świętokrzyskiego.

Spotkaniu przewodniczył:

st. bryg. Adam Czajka - Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Stronę służbową reprezentowali:

  1. st. bryg. Robert Sabat - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach,
  2. bryg. Sylwester Krzeszowski - Naczelnik Wydziału Kadr, Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Stronę związkową reprezentowali:

  1. bryg. Paweł Borek - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Pracowników Pożarnictwa,
  2. asp. sztab Krzysztof Kolekta - V-ce Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”,
  3. kpt. Piotr Szot - członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”.

Wiodącym tematem spotkania był podział środków finansowych, na poszczególne Komendy Powiatowe (Miejską) PSP z terenu woj. świętokrzyskiego, przewidzianych na wzrost uposażeń i wynagrodzeń dla funkcjonariuszy PSP i pracowników cywilnych pełniących służbę/zatrudnionych w ww. jednostkach organizacyjnych PSP.

Podczas ww. spotkania uzgodniono wspólne stanowiska w przedmiotowym zakresie.

Ponadto, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach, korzystając z okazji,podziękował na koniec spotkania przedstawicielom związków zawodowych za dotychczasową współpracę oraz podkreślił jak ważną rolę w Państwowej Straży Pożarnej odgrywa ich działalność.

Opracowanie: mgr Agnieszka Zajac

Zdjęcia: mgr inż. Szymon Jagun

Dodał:Monika Baran-Śnioch

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.01.2018r. Dziurów pow. sandomierski. ok. godz. 16:30 doszło do dochowania sam. osobowego. Ranna i odwieziona szpitala została jedna osoba. Na miejscu działało 3 zastępy straży pozrnej oraz inne służby.,18.01.2018 r. Bełk pow. jędrzejowski. Ok. godz.12:30 w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu mieszaniny gazu propan-butan, ulatniającego się z 11kg butli. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy. Ranna kobieta została zabrana przez ZRM do szpitala. Wybuch spowodował uszkodzenia konstrukcji budynku. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej.17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *