W dniu 28 lutego 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach z przedstawicielami wojewódzkich organizacji związkowych działających w Państwowej Straży Pożarnej na terenie woj. świętokrzyskiego.

Spotkaniu przewodniczył:

st. bryg. Adam Czajka - Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Stronę służbową reprezentowali:

  1. st. bryg. Robert Sabat - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach,
  2. bryg. Sylwester Krzeszowski - Naczelnik Wydziału Kadr, Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Stronę związkową reprezentowali:

  1. bryg. Paweł Borek - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Pracowników Pożarnictwa,
  2. asp. sztab Krzysztof Kolekta - V-ce Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”,
  3. kpt. Piotr Szot - członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”.

Wiodącym tematem spotkania był podział środków finansowych, na poszczególne Komendy Powiatowe (Miejską) PSP z terenu woj. świętokrzyskiego, przewidzianych na wzrost uposażeń i wynagrodzeń dla funkcjonariuszy PSP i pracowników cywilnych pełniących służbę/zatrudnionych w ww. jednostkach organizacyjnych PSP.

Podczas ww. spotkania uzgodniono wspólne stanowiska w przedmiotowym zakresie.

Ponadto, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach, korzystając z okazji,podziękował na koniec spotkania przedstawicielom związków zawodowych za dotychczasową współpracę oraz podkreślił jak ważną rolę w Państwowej Straży Pożarnej odgrywa ich działalność.

Opracowanie: mgr Agnieszka Zajac

Zdjęcia: mgr inż. Szymon Jagun

Dodał:Monika Baran-Śnioch

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.04.2018r. Skarżysko - kam, około godz. 18:40 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych ( Seat Ibiza i Toyota Avensis). Samochodami podróżowało 5 osób ( 3 mężczyźni w Toyocie oraz kobieta z dzieckiem w Seacie). Jednemu z mężczyzn strażacy udzielili KPP i przekazali ZRM. W akcji ratowniczej brało udział 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 18.04.2018r. Busko - Zdrój ul.Leszka Marcińca. Około godziny 12 :10 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Strażacy ewakuowali trzy osoby z pojazdów, następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Osoby te zostały przewiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej. 17.04.2018 r. Starachowice. Do KP PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o osobie znajdującej się w studni na prywatnej posesji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w studni znajduje się mężczyzna a obecny lekarz na miejscu wcześniej stwierdził zgon poszkodowanego. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie na prośbę prokuratury wydobyciu ciała mężczyzny przy pomocy sprzętu wysokościowego . W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy Straży Pożarnej. Dalsze czynności prowadzi KPP w Starachowicach. * 16.04.2018r. Mąchocice Kapitulne. Na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra i samochodu dostawczego. Jedna osoba ranna uwięziona w sam osobowym, wydobyta przez JOP i przekazana ZRM po czym została zabrana do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * * * *