W dniu 28 lutego 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach z przedstawicielami wojewódzkich organizacji związkowych działających w Państwowej Straży Pożarnej na terenie woj. świętokrzyskiego.

Spotkaniu przewodniczył:

st. bryg. Adam Czajka - Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Stronę służbową reprezentowali:

  1. st. bryg. Robert Sabat - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach,
  2. bryg. Sylwester Krzeszowski - Naczelnik Wydziału Kadr, Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Stronę związkową reprezentowali:

  1. bryg. Paweł Borek - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Pracowników Pożarnictwa,
  2. asp. sztab Krzysztof Kolekta - V-ce Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”,
  3. kpt. Piotr Szot - członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”.

Wiodącym tematem spotkania był podział środków finansowych, na poszczególne Komendy Powiatowe (Miejską) PSP z terenu woj. świętokrzyskiego, przewidzianych na wzrost uposażeń i wynagrodzeń dla funkcjonariuszy PSP i pracowników cywilnych pełniących służbę/zatrudnionych w ww. jednostkach organizacyjnych PSP.

Podczas ww. spotkania uzgodniono wspólne stanowiska w przedmiotowym zakresie.

Ponadto, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach, korzystając z okazji,podziękował na koniec spotkania przedstawicielom związków zawodowych za dotychczasową współpracę oraz podkreślił jak ważną rolę w Państwowej Straży Pożarnej odgrywa ich działalność.

Opracowanie: mgr Agnieszka Zajac

Zdjęcia: mgr inż. Szymon Jagun

Dodał:Monika Baran-Śnioch

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 14.10.2018 r. Pińczów ul. Nowowiejska. Około godziny 12:09 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych (Peugeot 206, Skoda Fabia, Renault Thalia), oraz motocyklu marki Suzuki. Na miejscu ZRM udzielał pomocy medycznej kierującemu motocyklem, który został zabrany na dalsze badania do Szpitala Powiatowego. Inne osoby biorące udział w zdarzeniu nie zgłaszały żadnych dolegliwości. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu instalacji LPG w samochodach (Skoda Fabia, Renault Thalia). W akcji brały udział 2 zastępy straży pożarnej, policja i ZRM. * 13.10.2018r. Tursko Wielkie, pow. staszowski. Około godziny 16:07 doszło do awaryjnego lądowania samolotu Wilga-35A relacji lotnisko Szymany - Mielec. Samolot znajdował się na łące w odległości około jeden kilometr od drogi utwardzonej. Pilot awionetki po wylądowaniu opuścił samolot o własnych siłach nie odnosząc żadnych obrażeń. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W zdarzeniu brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, Policja, Służby lotniska Mielec. * 12.10.2018 r. Szczaworyż, pow. buski. Około godziny 11:27 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami łącznie podróżowało 3 osoby (dwie w samochodzie Opel, jedna w samochodzie Toyota), które w chwili dojazdu zastępów Straży Pożarnej znajdowały się poza nimi pod opieką ZRM. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ZRM w postaci udzielenia KPP kierującemu Toyoty oraz reanimacji pasażerki Opla, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu. Do szpitala została zabrana jedna osoba. W zdarzeniu udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM i Policja. * 11.10.2018 r. Złota, pow. sandomierski. Około godziny 06:39 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Hondy Civic z samochodem Ford Galaxy. Pojazdami podróżowało: Honda 4 osoby, samochodem Ford 2 osoby. W chwili dojazdu wszystkie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdami (osoby były przytomne). W wyniku zderzenia ranne zostały cztery osoby, które zostały zabrane przez ZRM do szpitala. W zdarzeniu udział brało 7 zastępów Straży Pożarnej, Policja oraz ZRM. * * * * * * * * * * * * * *