W dniu 28 lutego 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyło się spotkanie kierownictwa Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach z przedstawicielami wojewódzkich organizacji związkowych działających w Państwowej Straży Pożarnej na terenie woj. świętokrzyskiego.

Spotkaniu przewodniczył:

st. bryg. Adam Czajka - Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Stronę służbową reprezentowali:

  1. st. bryg. Robert Sabat - Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach,
  2. bryg. Sylwester Krzeszowski - Naczelnik Wydziału Kadr, Organizacji i Nadzoru Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

Stronę związkową reprezentowali:

  1. bryg. Paweł Borek - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Pracowników Pożarnictwa,
  2. asp. sztab Krzysztof Kolekta - V-ce Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”,
  3. kpt. Piotr Szot - członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”.

Wiodącym tematem spotkania był podział środków finansowych, na poszczególne Komendy Powiatowe (Miejską) PSP z terenu woj. świętokrzyskiego, przewidzianych na wzrost uposażeń i wynagrodzeń dla funkcjonariuszy PSP i pracowników cywilnych pełniących służbę/zatrudnionych w ww. jednostkach organizacyjnych PSP.

Podczas ww. spotkania uzgodniono wspólne stanowiska w przedmiotowym zakresie.

Ponadto, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w Kielcach, korzystając z okazji,podziękował na koniec spotkania przedstawicielom związków zawodowych za dotychczasową współpracę oraz podkreślił jak ważną rolę w Państwowej Straży Pożarnej odgrywa ich działalność.

Opracowanie: mgr Agnieszka Zajac

Zdjęcia: mgr inż. Szymon Jagun

Dodał:Monika Baran-Śnioch

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 15.07.2018. Zawidza pow. sandomierski. Około godz. 10:30 samochód osobowy na łuku jezdni wypadł z drogi przewracając się na lewy bok. Samochodem podróżowało 3 osoby. Dwie były pod opieką Pogotowia Ratunkowego. Trzecią osobę poszkodowaną, strażacy po stabilizacji pojazdu , wydobyli przy pomocy hydraulicznego sprzętu do ratownictwa drogowego. Wszystkie trzy osoby zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej.14.07.2018 r. Olszownica pow. opatowski, DK nr 74. Około godz. 14 doszło do wypadku samochodu osobowego Toyota Avensis, którym podróżowało 5 osób ( w tym troje dzieci). Pojazd zjechał do rowu i uderzył w przepust. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu jednej z poszkodowanych osób z pojazdu i przekazaniu jej przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pozostałe 4 osoby również zostały zabrane na obserwację do szpitala. 13.07.2018 r. Kielce. ul. Łódzka o godz. 13.20 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki Dacia Logan i Opel Vectra. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, którzy samodzielnie opuścili pojazdy. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP kierowcy Opla, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji powstałych wycieków. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do koszar. * *