×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

W dniach 21 – 23 lipca br., na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do załamania pogody w postaci ulewnych opadów deszczu, gwałtownych wyładowań atmosferycznych oraz porywistych wiatrów. Łącznie świętokrzyscy strażacy wyjeżdżali 57 razy do zdarzeń związanych z anomaliami pogodowymi.

W wyniku niesprzyjającej aury doszło m.in. do:

  • 2 pożarów stodół w miejscowościach: Kujawki, pow. pińczowski oraz Wlonice, pow. opatowski (uderzenie pioruna),
  • pożaru drzewa (uderzenie pioruna),
  • uszkodzenia więźby i poszycia dachów budynku mieszkalnego i gospodarczego w miejscowości Obrazów, pow. sandomierski,
  • uszkodzenia dachu budynku gospodarczego w miejscowości Milczany, pow. sandomierski.

Ponadto strażacy 16 razy udrażniali przepusty i pompowali wodę z zalanych obiektów oraz 36 razy wyjeżdżali do niebezpiecznie uszkodzonych przez silne wiatry drzew.

 Opracowanie: mł. kpt. Kamil Ciepielewski

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Sandomierzu

Dodał:Monika Baran-Śnioch

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *