×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-02-13 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

Pożar garażu m. Topola gm. Stopnica.

22 stycznia 2017 r. do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Topola gm. Stopnica doszło do pożaru budynku garażu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w bliskiej odległości od palącego się obiektu znajdują się dwa budynki:  mieszkalny i drugi garaż.

Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądów dwóch prądów wody w natarciu na palący się garaż i jednego prądu wody w obronie na zagrożone budynki.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania. Następnie dokonano rozbiórki  pokrycia dachu. Tlące się jeszcze elementy usunięto na zewnątrz budynku i dogaszono. Pogorzelisko oraz przyległe budynki sprawdzono kamerą termowizyjną, aby wykluczyć obecność ewentualnych zarzewi ognia.

Po zakończeniu działań gaśniczych miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi, po czym zastępy wróciły do koszar.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *