2022-02-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

Wypadek drogowy, powiat buski, miejscowość Bronina, gm. Busko- Zdrój

16.03.2017 roku o godzinie 13.05 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bronina, gm. Busko-Zdrój. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG Busko-Zdrój.

Po przyjeździe zastępów na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że samochód Fiat Fiorino najechał na tył naczepy ciągnika siodłowego. Pojazdy blokowały jeden z pasów jezdni. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym Fiacie. Następnie udrożniono drogę poprzez usunięcie z niej uszkodzonego pojazdu oraz uprzątnięcie pozostałości powypadkowych.  Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do koszar.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *