2022-02-12 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

Wypadek drogowy, powiat buski, miejscowość Bronina, gm. Busko- Zdrój

16.03.2017 roku o godzinie 13.05 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bronina, gm. Busko-Zdrój. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy JRG Busko-Zdrój.

Po przyjeździe zastępów na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że samochód Fiat Fiorino najechał na tył naczepy ciągnika siodłowego. Pojazdy blokowały jeden z pasów jezdni. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym Fiacie. Następnie udrożniono drogę poprzez usunięcie z niej uszkodzonego pojazdu oraz uprzątnięcie pozostałości powypadkowych.  Po zakończonych działaniach zastępy wróciły do koszar.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * 17.09.2018 r.ok. godz. 16.20 w miejscowości Bilcza na trasie krajowej Nr 73 doszło do zderzenia motocykla Kawasaki Vulcan z samochodem osobowym Skoda Octavia. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące motocykle. Przybyli na miejsce strażacy udzielili tym osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowanych przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach udział brały 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 16.09.2018 r. około godziny 18.40 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Samochodami podróżowało łącznie 6 osób, z których żadna nie odniosła groźnych obrażeń. W akcji ratowniczej brały udział 2 zastępy straży pożarnej, policja i pogotowie. * * * * * * * * *