2017-11-10 | Jednostka: KM PSP Kielce

Dwa wypadki w miejscowości Lechów

4 stycznia 2017r. w miejscowości Lechów doszło do dwóch niebezpiecznych wypadków samochodowych. Do pierwszego zdarzenia doszło przed południem, gdzie samochód osobowy w wyniku poślizgu wpadł do rowu. W pojeździe podróżowało czworo pasażerów w tym dwójka dzieci - wszyscy opuścili pojazd o własnych siłach ale po przybyciu na miejsce Pogotowia Ratunkowego troje z nich ( w tym dwoje dzieci) zostało zabranych do szpitala.

Do drugiego zdarzenia doszło niespełna dwie godziny później. Tym razem zderzyły się tam dwa samochody dostawcze tarasując częściowo drogę nr 74 w Łagowie. W zdarzeniu uczestniczyło 3 osoby z czego jedną osobę ranną, strażacy uwalniali za pomocą narzędzi hydraulicznych.  Dwie osoby poszkodowane zostały przetransportowane do szpitala przez Pogotowie Ratunkowe. Działania zastępów ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach biorących udział w zdarzeniu, oraz usunięciu powstałych plam po wycieku płynów eksploatacyjnych.

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG NR 1 PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* ****21.10.2018r. Mirzec pow. starachowicki około godziny 13:00 doszło do pożaru tartaku. Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu 4 prądów gaśniczych na palący się obiekt. W działaniach trwających około 3 godzin brało udział 14 zastępów Straży Pożarnej, Policja, ZRM.****19.10.2018 r. Chęciny pow. kielecki. Około godziny 15: 52 doszło do zderzenia 3 pojazdów ciężarowych. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili zakleszczonego w jednym z pojazdów kierowcę. Będący na miejscu wypadku lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pozostałym osobom uczestniczącym w wypadku nic się nie stało. Strażacy równocześnie zebrali rozlane płyny eksploatacyjne pojazdów, oraz oświetlili teren akcji. W działaniach brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej.****18.10.2018 r. Kępny Ług, pow. włoszczowski. O godzinie 19:50 doszło do pożaru na wysypisku odpadów komunalnych. Działania Straży Pożarnej polegają na podawaniu prądów gaśniczych oraz korzystaniu z ciężkiego sprzętu w celu przekopywania składowiska. W działaniach udział bierze 10 zastępów Straży Pożarnej. * * * * * * * * * * * * * * * *