×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-02-27 | Jednostka: KM PSP Kielce

25 lutego 2017r. w miejscowości Kajetanów gm. Zagnańsk, podczas prowadzenia prac lakierniczych w jednej z hal produkcyjnych, doszło do pożaru komory lakierniczej. W chwili dojazdu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej, pożar obejmował całą komorę, a ogień rozprzestrzeniał się otworami wentylacyjnymi na dach hali oraz do pomieszczenia technicznego. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów piany w natarciu do środka komory lakierniczej oraz jednego prądu wody w obronie elementów konstrukcyjnych komory i dachu hali od środka. W miarę przybywania na miejsce zdarzenia dodatkowych sił i środków podano kolejne trzy prądy wody - w tym jeden z drabiny mechanicznej na dach hali produkcyjnej. Przed przystąpieniem do akcji gaśniczej zasilanie energetyczne oraz gazowe do hali zostało odłączone przez pracowników, co potwierdziły przybyłe na miejsce Pogotowie Energetyczne i Gazowe. Gdy pożar został zlokalizowany przystąpiono do oddymiania hali przy użyciu wentylatorów osiowych, a wszystkie zagrożone pożarem pomieszczenia  sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej nie stwierdzając zagrożenia.

W działaniach brała udział grupa operacyjna KM PSP Kielce na czele z z-cą komendanta miejskiego PSP st.bryg. Pawłem Górniakiem, Pogotowie Ratunkowe które udzieliło pomocy jednemu z pracowników zakładu, Pogotowie Energetyczne i Gazowe oraz Policja.

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 2 PSP Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *