2017-02-27 | Jednostka: KM PSP Kielce

25 lutego 2017r. w miejscowości Kajetanów gm. Zagnańsk, podczas prowadzenia prac lakierniczych w jednej z hal produkcyjnych, doszło do pożaru komory lakierniczej. W chwili dojazdu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej, pożar obejmował całą komorę, a ogień rozprzestrzeniał się otworami wentylacyjnymi na dach hali oraz do pomieszczenia technicznego. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów piany w natarciu do środka komory lakierniczej oraz jednego prądu wody w obronie elementów konstrukcyjnych komory i dachu hali od środka. W miarę przybywania na miejsce zdarzenia dodatkowych sił i środków podano kolejne trzy prądy wody - w tym jeden z drabiny mechanicznej na dach hali produkcyjnej. Przed przystąpieniem do akcji gaśniczej zasilanie energetyczne oraz gazowe do hali zostało odłączone przez pracowników, co potwierdziły przybyłe na miejsce Pogotowie Energetyczne i Gazowe. Gdy pożar został zlokalizowany przystąpiono do oddymiania hali przy użyciu wentylatorów osiowych, a wszystkie zagrożone pożarem pomieszczenia  sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej nie stwierdzając zagrożenia.

W działaniach brała udział grupa operacyjna KM PSP Kielce na czele z z-cą komendanta miejskiego PSP st.bryg. Pawłem Górniakiem, Pogotowie Ratunkowe które udzieliło pomocy jednemu z pracowników zakładu, Pogotowie Energetyczne i Gazowe oraz Policja.

Opracował: asp. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 2 PSP Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * 18.03.2018 r. Kostki Małe pow. buski. o godz.00.22 samochód osobowy BMW uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba czyli kierujący tym pojazdem poniósł śmierć. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej. * 15.03.2018r. Słupia pow. buski, Po godzinie 14 na DK79 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. W wyniku zdarzenia 1 osoba została zabrana do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo. W celu usunięcia blokującego jezdnię ciągnika siodłowego zadysponowano z KM PSP w Kielcach ciężki samochód ratownictwa technicznego MegaCity. Na miejscu działało 4 zastępy Straży Pożarnych, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. * *