2017-05-31 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

30 maja br. po godzinie 5 rano Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu otrzymało zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na ul. Lwowskiej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że zapaliła się naczepa samochodu ciężarowego przewożąca sprasowaną w bale bawełnę. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy pojazdu, który próbował ugasić pożar za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego i prawdopodobnie był narażony na działanie toksycznych produktów spalania oraz ugaszenia pożaru dwoma prądami wody. W celu całkowitego ugaszenia pożaru niezbędne było rozładowanie naczepy, przelanie wodą i dokładne sprawdzenie ładunku. Kierowca został przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W celu rozładowania naczepy konieczne było użycie ciężkiego sprzętu w postaci koparko-ładowarki.

Podczas prowadzonej akcji gaśniczej droga wojewódzka nr 723 była całkowicie zablokowana.  W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG Sandomierz jeden zastęp z JRG Tarnobrzeg oraz cztery zastępy OSP.

Opracowanie: kpt. Sylwester Kochanowicz

Zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Zięba

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* ****21.10.2018r. Mirzec pow. starachowicki około godziny 13:00 doszło do pożaru tartaku. Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu 4 prądów gaśniczych na palący się obiekt. W działaniach trwających około 3 godzin brało udział 14 zastępów Straży Pożarnej, Policja, ZRM.****19.10.2018 r. Chęciny pow. kielecki. Około godziny 15: 52 doszło do zderzenia 3 pojazdów ciężarowych. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili zakleszczonego w jednym z pojazdów kierowcę. Będący na miejscu wypadku lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pozostałym osobom uczestniczącym w wypadku nic się nie stało. Strażacy równocześnie zebrali rozlane płyny eksploatacyjne pojazdów, oraz oświetlili teren akcji. W działaniach brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej.****18.10.2018 r. Kępny Ług, pow. włoszczowski. O godzinie 19:50 doszło do pożaru na wysypisku odpadów komunalnych. Działania Straży Pożarnej polegają na podawaniu prądów gaśniczych oraz korzystaniu z ciężkiego sprzętu w celu przekopywania składowiska. W działaniach udział bierze 10 zastępów Straży Pożarnej. * * * * * * * * * * * * * * * *