2017-05-31 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

30 maja br. po godzinie 5 rano Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu otrzymało zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na ul. Lwowskiej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że zapaliła się naczepa samochodu ciężarowego przewożąca sprasowaną w bale bawełnę. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy pojazdu, który próbował ugasić pożar za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego i prawdopodobnie był narażony na działanie toksycznych produktów spalania oraz ugaszenia pożaru dwoma prądami wody. W celu całkowitego ugaszenia pożaru niezbędne było rozładowanie naczepy, przelanie wodą i dokładne sprawdzenie ładunku. Kierowca został przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W celu rozładowania naczepy konieczne było użycie ciężkiego sprzętu w postaci koparko-ładowarki.

Podczas prowadzonej akcji gaśniczej droga wojewódzka nr 723 była całkowicie zablokowana.  W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG Sandomierz jeden zastęp z JRG Tarnobrzeg oraz cztery zastępy OSP.

Opracowanie: kpt. Sylwester Kochanowicz

Zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Zięba

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.04.2018r. Busko - Zdrój ul.Leszka Marcińca. Około godziny 12 :10 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Strażacy ewakuowali trzy osoby z pojazdów, następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Osoby te zostały przewiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej. 17.04.2018 r. Starachowice. Do KP PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o osobie znajdującej się w studni na prywatnej posesji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w studni znajduje się mężczyzna a obecny lekarz na miejscu wcześniej stwierdził zgon poszkodowanego. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie na prośbę prokuratury wydobyciu ciała mężczyzny przy pomocy sprzętu wysokościowego . W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy Straży Pożarnej. Dalsze czynności prowadzi KPP w Starachowicach. * 16.04.2018r. Mąchocice Kapitulne. Na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra i samochodu dostawczego. Jedna osoba ranna uwięziona w sam osobowym, wydobyta przez JOP i przekazana ZRM po czym została zabrana do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * * * *