×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-11-13 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 12 listopada br. o godzinie 14:05 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Obrazów.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono,
że w jednym z pomieszczeń drewnianego, parterowego niezamieszkałego budynku pali się wyposażenie meblowe oraz konstrukcja drewniana stropu.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na palące sie pomieszczenie oraz strop, przeszukano obiekt w celu sprawdzenia czy w środku nie znajdują się osoby postronne, nie odnaleziono osób poszkodowanych. Pogorzelisko sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej, nie wykryto ognisk pożaru.
W działaniach udział brało trzy zastępy z JRG Sandomierz oraz jeden zastępy OSP, łącznie 15 strażaków.

Opracowanie: kpt.Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz
Zdjęcia: st.kpt.Piotr Drypa KP PSP Sandomierz.

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *