2017-02-24 | Jednostka: KP KSP Włoszczowa

24 lutego 2017 r.  około godz. 7.30  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym  na drodze wojewódzkiej nr 742 k. miejscowości Rączki (gmina Kluczewsko).

Po przybyciu na miejsce stwierdzono zderzenie czołowe dwóch samochodów: ciężarowego Scania z osobowym Fiatem Seicento. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Kierowca ciągnika siodłowego opuścił pojazd samodzielnie, nie odniósł widocznych obrażeń. Kierowca samochodu osobowego znajdował uwięziony się w bardzo zdeformowanym  pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, wykonaniu dostępu przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do poszkodowanego. Po wykonaniu dostępu kierowcę Fiata wydobyto z pojazdu.  Lekarz z zespołu ratownictwa medycznego koordynujący medyczne czynności ratownicze po wykonaniu badania stwierdził zgon kierowcy Fiata. Strażacy równolegle z wykonywaniem dostępu do osoby poszkodowanej odłączyli  akumulatory w pojazdach oraz zakręcili zawór butli LPG w samochodzie osobowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez Policję pod nadzorem Prokuratora, pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Ruch na drodze wojewódzkiej 742 na czas działań ratowniczych i dochodzeniowo śledczych był całkowicie wstrzymany. Policja zorganizowała objazd.

W akcji wzięły udział m.in. : 3 samochody ratowniczo – gaśnicze i specjalne z JRG Włoszczowa i 2 z : OSP Kluczewsko i OSP Dobromierz , 19 strażaków-ratowników PSP i OSP, 3 radiowozy Policji,  Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.01.2018r. Dziurów pow. sandomierski. ok. godz. 16:30 doszło do dochowania sam. osobowego. Ranna i odwieziona szpitala została jedna osoba. Na miejscu działało 3 zastępy straży pozrnej oraz inne służby.,18.01.2018 r. Bełk pow. jędrzejowski. Ok. godz.12:30 w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu mieszaniny gazu propan-butan, ulatniającego się z 11kg butli. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy. Ranna kobieta została zabrana przez ZRM do szpitala. Wybuch spowodował uszkodzenia konstrukcji budynku. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej.17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *