2017-02-24 | Jednostka: KP KSP Włoszczowa

24 lutego 2017 r.  około godz. 7.30  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym  na drodze wojewódzkiej nr 742 k. miejscowości Rączki (gmina Kluczewsko).

Po przybyciu na miejsce stwierdzono zderzenie czołowe dwóch samochodów: ciężarowego Scania z osobowym Fiatem Seicento. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Kierowca ciągnika siodłowego opuścił pojazd samodzielnie, nie odniósł widocznych obrażeń. Kierowca samochodu osobowego znajdował uwięziony się w bardzo zdeformowanym  pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, wykonaniu dostępu przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do poszkodowanego. Po wykonaniu dostępu kierowcę Fiata wydobyto z pojazdu.  Lekarz z zespołu ratownictwa medycznego koordynujący medyczne czynności ratownicze po wykonaniu badania stwierdził zgon kierowcy Fiata. Strażacy równolegle z wykonywaniem dostępu do osoby poszkodowanej odłączyli  akumulatory w pojazdach oraz zakręcili zawór butli LPG w samochodzie osobowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez Policję pod nadzorem Prokuratora, pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Ruch na drodze wojewódzkiej 742 na czas działań ratowniczych i dochodzeniowo śledczych był całkowicie wstrzymany. Policja zorganizowała objazd.

W akcji wzięły udział m.in. : 3 samochody ratowniczo – gaśnicze i specjalne z JRG Włoszczowa i 2 z : OSP Kluczewsko i OSP Dobromierz , 19 strażaków-ratowników PSP i OSP, 3 radiowozy Policji,  Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.07.2018. Bór Kunowski, pow. starachowicki. Około godz. 13.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o dużym zadymieniu unoszącym się nad lasem w okolicy miejscowości Bór Kunowski. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że nieznane osoby wypalają na nieużytkowanej działce stare opony. Działania Straży Pożarnej w sile 1 zastępu PSP i 3 zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dogaszeniu palących się opon. 16.07.2018. Kielce, skrzyżowanie ulic Skalistej i Wapiennikowej. Około godz. 1.00 doszło do wybuchu gazu na remontowanym odcinku rurociągu gazowego niskiego ciśnienia. W związku ze zdarzeniem ewakuowano w sumie 16 osób. W działaniach brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. 15.07.2018. Zawidza pow. sandomierski. Około godz. 10:30 samochód osobowy na łuku jezdni wypadł z drogi przewracając się na lewy bok. Samochodem podróżowało 3 osoby. Dwie były pod opieką Pogotowia Ratunkowego. Trzecią osobę poszkodowaną, strażacy po stabilizacji pojazdu , wydobyli przy pomocy hydraulicznego sprzętu do ratownictwa drogowego. Wszystkie trzy osoby zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej.14.07.2018 r. Olszownica pow. opatowski, DK nr 74. Około godz. 14 doszło do wypadku samochodu osobowego Toyota Avensis, którym podróżowało 5 osób ( w tym troje dzieci). Pojazd zjechał do rowu i uderzył w przepust. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu jednej z poszkodowanych osób z pojazdu i przekazaniu jej przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pozostałe 4 osoby również zostały zabrane na obserwację do szpitala. *