2017-02-24 | Jednostka: KP KSP Włoszczowa

24 lutego 2017 r.  około godz. 7.30  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym  na drodze wojewódzkiej nr 742 k. miejscowości Rączki (gmina Kluczewsko).

Po przybyciu na miejsce stwierdzono zderzenie czołowe dwóch samochodów: ciężarowego Scania z osobowym Fiatem Seicento. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Kierowca ciągnika siodłowego opuścił pojazd samodzielnie, nie odniósł widocznych obrażeń. Kierowca samochodu osobowego znajdował uwięziony się w bardzo zdeformowanym  pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, wykonaniu dostępu przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do poszkodowanego. Po wykonaniu dostępu kierowcę Fiata wydobyto z pojazdu.  Lekarz z zespołu ratownictwa medycznego koordynujący medyczne czynności ratownicze po wykonaniu badania stwierdził zgon kierowcy Fiata. Strażacy równolegle z wykonywaniem dostępu do osoby poszkodowanej odłączyli  akumulatory w pojazdach oraz zakręcili zawór butli LPG w samochodzie osobowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez Policję pod nadzorem Prokuratora, pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Ruch na drodze wojewódzkiej 742 na czas działań ratowniczych i dochodzeniowo śledczych był całkowicie wstrzymany. Policja zorganizowała objazd.

W akcji wzięły udział m.in. : 3 samochody ratowniczo – gaśnicze i specjalne z JRG Włoszczowa i 2 z : OSP Kluczewsko i OSP Dobromierz , 19 strażaków-ratowników PSP i OSP, 3 radiowozy Policji,  Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.04.2018r. Busko - Zdrój ul.Leszka Marcińca. Około godziny 12 :10 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Strażacy ewakuowali trzy osoby z pojazdów, następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Osoby te zostały przewiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej. 17.04.2018 r. Starachowice. Do KP PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o osobie znajdującej się w studni na prywatnej posesji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w studni znajduje się mężczyzna a obecny lekarz na miejscu wcześniej stwierdził zgon poszkodowanego. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie na prośbę prokuratury wydobyciu ciała mężczyzny przy pomocy sprzętu wysokościowego . W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy Straży Pożarnej. Dalsze czynności prowadzi KPP w Starachowicach. * 16.04.2018r. Mąchocice Kapitulne. Na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra i samochodu dostawczego. Jedna osoba ranna uwięziona w sam osobowym, wydobyta przez JOP i przekazana ZRM po czym została zabrana do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * * * *