2017-02-24 | Jednostka: KP KSP Włoszczowa

24 lutego 2017 r.  około godz. 7.30  do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym  na drodze wojewódzkiej nr 742 k. miejscowości Rączki (gmina Kluczewsko).

Po przybyciu na miejsce stwierdzono zderzenie czołowe dwóch samochodów: ciężarowego Scania z osobowym Fiatem Seicento. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Kierowca ciągnika siodłowego opuścił pojazd samodzielnie, nie odniósł widocznych obrażeń. Kierowca samochodu osobowego znajdował uwięziony się w bardzo zdeformowanym  pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, wykonaniu dostępu przy użyciu specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do poszkodowanego. Po wykonaniu dostępu kierowcę Fiata wydobyto z pojazdu.  Lekarz z zespołu ratownictwa medycznego koordynujący medyczne czynności ratownicze po wykonaniu badania stwierdził zgon kierowcy Fiata. Strażacy równolegle z wykonywaniem dostępu do osoby poszkodowanej odłączyli  akumulatory w pojazdach oraz zakręcili zawór butli LPG w samochodzie osobowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych prowadzonych przez Policję pod nadzorem Prokuratora, pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Ruch na drodze wojewódzkiej 742 na czas działań ratowniczych i dochodzeniowo śledczych był całkowicie wstrzymany. Policja zorganizowała objazd.

W akcji wzięły udział m.in. : 3 samochody ratowniczo – gaśnicze i specjalne z JRG Włoszczowa i 2 z : OSP Kluczewsko i OSP Dobromierz , 19 strażaków-ratowników PSP i OSP, 3 radiowozy Policji,  Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* ****21.10.2018r. Mirzec pow. starachowicki około godziny 13:00 doszło do pożaru tartaku. Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu 4 prądów gaśniczych na palący się obiekt. W działaniach trwających około 3 godzin brało udział 14 zastępów Straży Pożarnej, Policja, ZRM.****19.10.2018 r. Chęciny pow. kielecki. Około godziny 15: 52 doszło do zderzenia 3 pojazdów ciężarowych. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili zakleszczonego w jednym z pojazdów kierowcę. Będący na miejscu wypadku lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pozostałym osobom uczestniczącym w wypadku nic się nie stało. Strażacy równocześnie zebrali rozlane płyny eksploatacyjne pojazdów, oraz oświetlili teren akcji. W działaniach brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej.****18.10.2018 r. Kępny Ług, pow. włoszczowski. O godzinie 19:50 doszło do pożaru na wysypisku odpadów komunalnych. Działania Straży Pożarnej polegają na podawaniu prądów gaśniczych oraz korzystaniu z ciężkiego sprzętu w celu przekopywania składowiska. W działaniach udział bierze 10 zastępów Straży Pożarnej. * * * * * * * * * * * * * * * *