2017-02-25 | Jednostka: KP KSP Włoszczowa

25 lutego 2017  r. ok.  godziny 22  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego  PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Damiany gmina Moskorzew,  zlokalizowanego przy drodze krajowej nr 78.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar parterowego domu mieszkalnego. Pożarem objęte było całe poddasze oraz pomieszczenie kuchenne i korytarz.  Ośmioro domowników po powstaniu pożaru samodzielnie  opuściło dom. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu kilka prądów wody w natarciu na palące się poddasze oraz do wnętrza domu. Strażacy prowadzili prace zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, korzystali z kosza podnośnika hydraulicznego. Z pomieszczeń mieszkalnych przeprowadzono ewakuację mienia. Z palącego się budynku wyniesiono także dwie 11 kg butle z gazem propan-butan, które po wyniesieniu na zewnątrz schłodzono i umieszczono w wannie wypełnionej wodą.  Po zlokalizowaniu pożaru przystąpili do  przewietrzania i oddymiania pomieszczeń oraz do częściowej rozbiórki nadpalonych drewnianych elementów konstrukcji dachu budynku. Całość pogorzeliska została sprawdzona przy użyciu kamery termowizyjnej - nie stwierdzając zagrożenia. Przybyły na miejsce Wójt Gminy Moskorzew zapewnił kwatery zastępcze dla 8 domowników.  W czasie prowadzenia działań ruch na drodze krajowej nr 78 został całkowicie zamknięty - Policja wyznaczyła objazdy.

W ponad 4 godzinnej  akcji ratowniczo-gaśniczej brało łącznie udział 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych  z JRG PSP we Włoszczowie, JRG PSP Zawiercie  oraz z OSP Moskorzew, OSP Chlewice, OSP Damiany (27 strażaków-ratowników PSP i OSP), Policja, Pogotowie Energetyczne.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * 18.03.2018 r. Kostki Małe pow. buski. o godz.00.22 samochód osobowy BMW uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba czyli kierujący tym pojazdem poniósł śmierć. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej. * 15.03.2018r. Słupia pow. buski, Po godzinie 14 na DK79 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. W wyniku zdarzenia 1 osoba została zabrana do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo. W celu usunięcia blokującego jezdnię ciągnika siodłowego zadysponowano z KM PSP w Kielcach ciężki samochód ratownictwa technicznego MegaCity. Na miejscu działało 4 zastępy Straży Pożarnych, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. * *