2017-02-25 | Jednostka: KP KSP Włoszczowa

25 lutego 2017  r. ok.  godziny 22  do stanowiska kierowania komendanta powiatowego  PSP we Włoszczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Damiany gmina Moskorzew,  zlokalizowanego przy drodze krajowej nr 78.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar parterowego domu mieszkalnego. Pożarem objęte było całe poddasze oraz pomieszczenie kuchenne i korytarz.  Ośmioro domowników po powstaniu pożaru samodzielnie  opuściło dom. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu kilka prądów wody w natarciu na palące się poddasze oraz do wnętrza domu. Strażacy prowadzili prace zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych, korzystali z kosza podnośnika hydraulicznego. Z pomieszczeń mieszkalnych przeprowadzono ewakuację mienia. Z palącego się budynku wyniesiono także dwie 11 kg butle z gazem propan-butan, które po wyniesieniu na zewnątrz schłodzono i umieszczono w wannie wypełnionej wodą.  Po zlokalizowaniu pożaru przystąpili do  przewietrzania i oddymiania pomieszczeń oraz do częściowej rozbiórki nadpalonych drewnianych elementów konstrukcji dachu budynku. Całość pogorzeliska została sprawdzona przy użyciu kamery termowizyjnej - nie stwierdzając zagrożenia. Przybyły na miejsce Wójt Gminy Moskorzew zapewnił kwatery zastępcze dla 8 domowników.  W czasie prowadzenia działań ruch na drodze krajowej nr 78 został całkowicie zamknięty - Policja wyznaczyła objazdy.

W ponad 4 godzinnej  akcji ratowniczo-gaśniczej brało łącznie udział 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych  z JRG PSP we Włoszczowie, JRG PSP Zawiercie  oraz z OSP Moskorzew, OSP Chlewice, OSP Damiany (27 strażaków-ratowników PSP i OSP), Policja, Pogotowie Energetyczne.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *