2017-09-22 | Jednostka: KP KSP Skarżysko-Kamienna

21 września 2017 r. na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Brzeście (gmina Bliżyn) doszło do pożaru samochodu osobowego marki VW Golf. 
Pojazd, którym podróżowały dwie osoby zapalił się podczas jazdy. Ogień początkowo obejmował komorę silnika, jednak bardzo szybko się rozprzestrzenił na pozostałą jego część. 
Kiedy zaalarmowani strażacy z jednostki OSP Bliżyn oraz JRG Skarżysko-Kamienna dotarli na miejsce zdarzenia palący samochód znajdował się na poboczu drogi. Pożar był już w pełni rozwinięty i obejmował całość pojazdu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a następnie pianą ciężką ugasili pożar samochodu. 
Po ugaszeniu pojazd został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej pod kątem ewentualnych ukrytych zarzewi ognia. Przy pomocy detektora gazu została również sprawdzona instalacja gazowa w spalonym pojeździe czy nie nastąpiło jej uszkodzenie. Ratownicy nie stwierdzili jej rozszczelnienia.
Kierowca oraz pasażerka podróżująca samochodem z lekkimi poparzeniami ciała po udzieleniu im na miejscu zdarzenia pomocy medycznej przez zespół ratownictwa medycznego zostali przewiezieni do szpitala.
Czynności dochodzeniowe wyjaśniające przyczynę zdarzenia na miejscu prowadził przybyły patrol policji.Opracował:kpt. Tomasz Kandyba - KP PSP Skarżysko-Kamienna 
Zdjęcia:kpt. Marcin Jasiński - KP PSP Skarżysko-Kamienna 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *