×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-09-22 | Jednostka: KP KSP Skarżysko-Kamienna

21 września 2017 r. na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Brzeście (gmina Bliżyn) doszło do pożaru samochodu osobowego marki VW Golf. 
Pojazd, którym podróżowały dwie osoby zapalił się podczas jazdy. Ogień początkowo obejmował komorę silnika, jednak bardzo szybko się rozprzestrzenił na pozostałą jego część. 
Kiedy zaalarmowani strażacy z jednostki OSP Bliżyn oraz JRG Skarżysko-Kamienna dotarli na miejsce zdarzenia palący samochód znajdował się na poboczu drogi. Pożar był już w pełni rozwinięty i obejmował całość pojazdu. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia a następnie pianą ciężką ugasili pożar samochodu. 
Po ugaszeniu pojazd został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej pod kątem ewentualnych ukrytych zarzewi ognia. Przy pomocy detektora gazu została również sprawdzona instalacja gazowa w spalonym pojeździe czy nie nastąpiło jej uszkodzenie. Ratownicy nie stwierdzili jej rozszczelnienia.
Kierowca oraz pasażerka podróżująca samochodem z lekkimi poparzeniami ciała po udzieleniu im na miejscu zdarzenia pomocy medycznej przez zespół ratownictwa medycznego zostali przewiezieni do szpitala.
Czynności dochodzeniowe wyjaśniające przyczynę zdarzenia na miejscu prowadził przybyły patrol policji.Opracował:kpt. Tomasz Kandyba - KP PSP Skarżysko-Kamienna 
Zdjęcia:kpt. Marcin Jasiński - KP PSP Skarżysko-Kamienna 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *