2017-01-28 | Jednostka: KP PSP Starachowice

Kilkadziesiąt minut przed północą w piątek 27 stycznia wybuchl pożar w budynku wielorodzinnym przy ul. Mickiewicza w Starachowicach.
Strażacy z płonącego mieszkania ewakuowali nieprzytomną kobietę. Rownoczesnie dramat rozgrywal sie w najwyżej polożonym mieszkaniu, gdzie dym i płomienie odcięly drogę ucieczki matce z trojgiem dzieci.
Rodzinę szybko ewakuowano z okna drugiego piętra przy pomocy drabiny mechanicznej.

Pozostali mieszkancy samodzielnie opuścili obiekt. W budynku znajdowało sie 12 lokali. Ogien niemal w całości strawił konstrukcję dachu. Działania gaśnicze były utrudnione z uwagi na 10-stopniowy mróz powodujący natychmiastowe zamarzanie wody. Teren w sąsiedztwie budynku był pokryty grubą warstwą lodu powstałego z wody gaśniczej.

Na miejscu zdarzenia szybko dotarł Zastępca Prezydenta Starachowic - pan Jerzy Miśkiewicz. Osobom, które straciły dach nad głową zorganizowano lokale zastępcze.

W akcji łącznie udział wzięło 19 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Strazy Pożarnych - ponad 80 strażaków.

Dodał:st. kpt. Marcin Nyga

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * 18.03.2018 r. Kostki Małe pow. buski. o godz.00.22 samochód osobowy BMW uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba czyli kierujący tym pojazdem poniósł śmierć. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej. * 15.03.2018r. Słupia pow. buski, Po godzinie 14 na DK79 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. W wyniku zdarzenia 1 osoba została zabrana do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo. W celu usunięcia blokującego jezdnię ciągnika siodłowego zadysponowano z KM PSP w Kielcach ciężki samochód ratownictwa technicznego MegaCity. Na miejscu działało 4 zastępy Straży Pożarnych, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. * *