2017-01-28 | Jednostka: KP PSP Starachowice

Kilkadziesiąt minut przed północą w piątek 27 stycznia wybuchl pożar w budynku wielorodzinnym przy ul. Mickiewicza w Starachowicach.
Strażacy z płonącego mieszkania ewakuowali nieprzytomną kobietę. Rownoczesnie dramat rozgrywal sie w najwyżej polożonym mieszkaniu, gdzie dym i płomienie odcięly drogę ucieczki matce z trojgiem dzieci.
Rodzinę szybko ewakuowano z okna drugiego piętra przy pomocy drabiny mechanicznej.

Pozostali mieszkancy samodzielnie opuścili obiekt. W budynku znajdowało sie 12 lokali. Ogien niemal w całości strawił konstrukcję dachu. Działania gaśnicze były utrudnione z uwagi na 10-stopniowy mróz powodujący natychmiastowe zamarzanie wody. Teren w sąsiedztwie budynku był pokryty grubą warstwą lodu powstałego z wody gaśniczej.

Na miejscu zdarzenia szybko dotarł Zastępca Prezydenta Starachowic - pan Jerzy Miśkiewicz. Osobom, które straciły dach nad głową zorganizowano lokale zastępcze.

W akcji łącznie udział wzięło 19 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Strazy Pożarnych - ponad 80 strażaków.

Dodał:st. kpt. Marcin Nyga

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *