2017-12-13 | Jednostka: KM PSP Kielce

11 grudnia 2017r. w Kielcach przy ul. Wojciecha Szczepaniaka doszło do  zderzenia trzech samochodów osobowych. Po przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zderzyły się ze sobą pojazdy: Jeep Compas w którym podróżowały dwie osoby, Opel Astra w którym podróżowała jedynie kierująca, oraz Honda Civic w którym podróżował również tylko kierowca.

W momencie przybycia na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej, załoga Pogotowia Ratunkowego udzielała pomocy kierowcy Hondy, który znajdował się w pojeździe. Ratownicy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz przy pomocy urządzeń hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej, a następnie pomogli przetransportować ją do karetki Pogotowia Ratunkowego. W momencie wypadku pojazd Honda uszkodził aluminiowy słup oświetleniowy, który przewrócił się na stojące w pasie zieleni drzewo. W związku z zaistniałą sytuacja na miejsce zdarzenia dojechali pracownicy firmy zajmującej się obsługa oświetlenia ulicznego i zabezpieczyli uszkodzony słup. Dalsze działania Straży Pożarnej polegały na uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych oraz likwidacji powstałych podczas wypadku plam po płynach eksploatacyjnych.

 

Opracowanie: asp. sztab. Maciej Adamczyk

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 3 Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.01.2018r. Dziurów pow. sandomierski. ok. godz. 16:30 doszło do dochowania sam. osobowego. Ranna i odwieziona szpitala została jedna osoba. Na miejscu działało 3 zastępy straży pozrnej oraz inne służby.,18.01.2018 r. Bełk pow. jędrzejowski. Ok. godz.12:30 w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu mieszaniny gazu propan-butan, ulatniającego się z 11kg butli. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy. Ranna kobieta została zabrana przez ZRM do szpitala. Wybuch spowodował uszkodzenia konstrukcji budynku. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej.17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *