2017-12-13 | Jednostka: KM PSP Kielce

11 grudnia 2017r. w Kielcach przy ul. Wojciecha Szczepaniaka doszło do  zderzenia trzech samochodów osobowych. Po przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zderzyły się ze sobą pojazdy: Jeep Compas w którym podróżowały dwie osoby, Opel Astra w którym podróżowała jedynie kierująca, oraz Honda Civic w którym podróżował również tylko kierowca.

W momencie przybycia na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej, załoga Pogotowia Ratunkowego udzielała pomocy kierowcy Hondy, który znajdował się w pojeździe. Ratownicy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz przy pomocy urządzeń hydraulicznych wykonali dostęp do osoby poszkodowanej, a następnie pomogli przetransportować ją do karetki Pogotowia Ratunkowego. W momencie wypadku pojazd Honda uszkodził aluminiowy słup oświetleniowy, który przewrócił się na stojące w pasie zieleni drzewo. W związku z zaistniałą sytuacja na miejsce zdarzenia dojechali pracownicy firmy zajmującej się obsługa oświetlenia ulicznego i zabezpieczyli uszkodzony słup. Dalsze działania Straży Pożarnej polegały na uprzątnięciu jezdni z pozostałości powypadkowych oraz likwidacji powstałych podczas wypadku plam po płynach eksploatacyjnych.

 

Opracowanie: asp. sztab. Maciej Adamczyk

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 3 Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 15.07.2018. Zawidza pow. sandomierski. Około godz. 10:30 samochód osobowy na łuku jezdni wypadł z drogi przewracając się na lewy bok. Samochodem podróżowało 3 osoby. Dwie były pod opieką Pogotowia Ratunkowego. Trzecią osobę poszkodowaną, strażacy po stabilizacji pojazdu , wydobyli przy pomocy hydraulicznego sprzętu do ratownictwa drogowego. Wszystkie trzy osoby zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej.14.07.2018 r. Olszownica pow. opatowski, DK nr 74. Około godz. 14 doszło do wypadku samochodu osobowego Toyota Avensis, którym podróżowało 5 osób ( w tym troje dzieci). Pojazd zjechał do rowu i uderzył w przepust. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu jednej z poszkodowanych osób z pojazdu i przekazaniu jej przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pozostałe 4 osoby również zostały zabrane na obserwację do szpitala. 13.07.2018 r. Kielce. ul. Łódzka o godz. 13.20 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki Dacia Logan i Opel Vectra. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, którzy samodzielnie opuścili pojazdy. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP kierowcy Opla, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji powstałych wycieków. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do koszar. * *