2017-12-11 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Św.

10 grudnia 2017 roku tuż po godzinie 6 rano Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu otrzymała zgłoszenie o pożarze w domku jednorodzinnego przy ul. Spacerowej w Chmielowie. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 6 zastępów 20 ratowników, Policję i Pogotowie Energetyczne.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników stwierdzono, że w jednorodzinnym budynku mieszkalnym pożarem objęte jest poddasze. Pożar rozwijał się po szczycie dachu i stwarzał zagrożenie dla przybudowanego do niego bliźniaczego obiektu. Będący na miejscu właściciel, oraz dwie osoby zamieszkujące sąsiedni budynek przebywały na zewnątrz w miejscu bezpiecznym i nie uskarżały się na żadne dolegliwości informując nas, że w budynkach nie ma więcej osób. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palące się poddasze oraz prądu wody w obronie na zagrożony sąsiedni budynek mieszkalny. Do wnętrza obiektu wprowadzono strażaków w aparatach powietrznych celem dotarcia do źródła ognia oraz przeszukania pomieszczeń. Po przygaszeniu pożaru nie znaleziono osób poszkodowanych. Zadymione pomieszczenia przewietrzono oraz wygaszono piec c.o.. Pożar nie przeniósł się na przybudowany do niego budynek mieszkalny. Dalsze działania polegały na pracach rozbiórkowych nadpalonej drewnianej konstrukcji poddasza oraz stropów podwieszanych i ocieplenia celem likwidacji zarzewi ognia. Nadpalone elementy wynoszono na zewnątrz i przelewano wodą. Następnie przy użyciu kamery termowizyjnej kontrolowano temperatury uszkodzonych przez pożar elementów konstrukcyjnych. W trakcie tych działań na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy urzędu gminy w Bodzechowie, którzy deklarowali pomoc właścicielowi budynku. Akcja trwała prawie 5 godzin.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.01.2018r. Dziurów pow. sandomierski. ok. godz. 16:30 doszło do dochowania sam. osobowego. Ranna i odwieziona szpitala została jedna osoba. Na miejscu działało 3 zastępy straży pozrnej oraz inne służby.,18.01.2018 r. Bełk pow. jędrzejowski. Ok. godz.12:30 w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu mieszaniny gazu propan-butan, ulatniającego się z 11kg butli. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy. Ranna kobieta została zabrana przez ZRM do szpitala. Wybuch spowodował uszkodzenia konstrukcji budynku. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej.17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *