2017-12-11 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Św.

10 grudnia 2017 roku tuż po godzinie 6 rano Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu otrzymała zgłoszenie o pożarze w domku jednorodzinnego przy ul. Spacerowej w Chmielowie. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 6 zastępów 20 ratowników, Policję i Pogotowie Energetyczne.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników stwierdzono, że w jednorodzinnym budynku mieszkalnym pożarem objęte jest poddasze. Pożar rozwijał się po szczycie dachu i stwarzał zagrożenie dla przybudowanego do niego bliźniaczego obiektu. Będący na miejscu właściciel, oraz dwie osoby zamieszkujące sąsiedni budynek przebywały na zewnątrz w miejscu bezpiecznym i nie uskarżały się na żadne dolegliwości informując nas, że w budynkach nie ma więcej osób. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palące się poddasze oraz prądu wody w obronie na zagrożony sąsiedni budynek mieszkalny. Do wnętrza obiektu wprowadzono strażaków w aparatach powietrznych celem dotarcia do źródła ognia oraz przeszukania pomieszczeń. Po przygaszeniu pożaru nie znaleziono osób poszkodowanych. Zadymione pomieszczenia przewietrzono oraz wygaszono piec c.o.. Pożar nie przeniósł się na przybudowany do niego budynek mieszkalny. Dalsze działania polegały na pracach rozbiórkowych nadpalonej drewnianej konstrukcji poddasza oraz stropów podwieszanych i ocieplenia celem likwidacji zarzewi ognia. Nadpalone elementy wynoszono na zewnątrz i przelewano wodą. Następnie przy użyciu kamery termowizyjnej kontrolowano temperatury uszkodzonych przez pożar elementów konstrukcyjnych. W trakcie tych działań na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy urzędu gminy w Bodzechowie, którzy deklarowali pomoc właścicielowi budynku. Akcja trwała prawie 5 godzin.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.04.2018r. Skarżysko - kam, około godz. 18:40 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych ( Seat Ibiza i Toyota Avensis). Samochodami podróżowało 5 osób ( 3 mężczyźni w Toyocie oraz kobieta z dzieckiem w Seacie). Jednemu z mężczyzn strażacy udzielili KPP i przekazali ZRM. W akcji ratowniczej brało udział 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 18.04.2018r. Busko - Zdrój ul.Leszka Marcińca. Około godziny 12 :10 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Strażacy ewakuowali trzy osoby z pojazdów, następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Osoby te zostały przewiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej. 17.04.2018 r. Starachowice. Do KP PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o osobie znajdującej się w studni na prywatnej posesji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w studni znajduje się mężczyzna a obecny lekarz na miejscu wcześniej stwierdził zgon poszkodowanego. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie na prośbę prokuratury wydobyciu ciała mężczyzny przy pomocy sprzętu wysokościowego . W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy Straży Pożarnej. Dalsze czynności prowadzi KPP w Starachowicach. * 16.04.2018r. Mąchocice Kapitulne. Na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra i samochodu dostawczego. Jedna osoba ranna uwięziona w sam osobowym, wydobyta przez JOP i przekazana ZRM po czym została zabrana do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * * * *