2017-12-11 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Św.

10 grudnia 2017 roku tuż po godzinie 6 rano Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu otrzymała zgłoszenie o pożarze w domku jednorodzinnego przy ul. Spacerowej w Chmielowie. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 6 zastępów 20 ratowników, Policję i Pogotowie Energetyczne.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników stwierdzono, że w jednorodzinnym budynku mieszkalnym pożarem objęte jest poddasze. Pożar rozwijał się po szczycie dachu i stwarzał zagrożenie dla przybudowanego do niego bliźniaczego obiektu. Będący na miejscu właściciel, oraz dwie osoby zamieszkujące sąsiedni budynek przebywały na zewnątrz w miejscu bezpiecznym i nie uskarżały się na żadne dolegliwości informując nas, że w budynkach nie ma więcej osób. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palące się poddasze oraz prądu wody w obronie na zagrożony sąsiedni budynek mieszkalny. Do wnętrza obiektu wprowadzono strażaków w aparatach powietrznych celem dotarcia do źródła ognia oraz przeszukania pomieszczeń. Po przygaszeniu pożaru nie znaleziono osób poszkodowanych. Zadymione pomieszczenia przewietrzono oraz wygaszono piec c.o.. Pożar nie przeniósł się na przybudowany do niego budynek mieszkalny. Dalsze działania polegały na pracach rozbiórkowych nadpalonej drewnianej konstrukcji poddasza oraz stropów podwieszanych i ocieplenia celem likwidacji zarzewi ognia. Nadpalone elementy wynoszono na zewnątrz i przelewano wodą. Następnie przy użyciu kamery termowizyjnej kontrolowano temperatury uszkodzonych przez pożar elementów konstrukcyjnych. W trakcie tych działań na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy urzędu gminy w Bodzechowie, którzy deklarowali pomoc właścicielowi budynku. Akcja trwała prawie 5 godzin.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 15.07.2018. Zawidza pow. sandomierski. Około godz. 10:30 samochód osobowy na łuku jezdni wypadł z drogi przewracając się na lewy bok. Samochodem podróżowało 3 osoby. Dwie były pod opieką Pogotowia Ratunkowego. Trzecią osobę poszkodowaną, strażacy po stabilizacji pojazdu , wydobyli przy pomocy hydraulicznego sprzętu do ratownictwa drogowego. Wszystkie trzy osoby zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej.14.07.2018 r. Olszownica pow. opatowski, DK nr 74. Około godz. 14 doszło do wypadku samochodu osobowego Toyota Avensis, którym podróżowało 5 osób ( w tym troje dzieci). Pojazd zjechał do rowu i uderzył w przepust. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu jednej z poszkodowanych osób z pojazdu i przekazaniu jej przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pozostałe 4 osoby również zostały zabrane na obserwację do szpitala. 13.07.2018 r. Kielce. ul. Łódzka o godz. 13.20 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki Dacia Logan i Opel Vectra. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, którzy samodzielnie opuścili pojazdy. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP kierowcy Opla, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji powstałych wycieków. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do koszar. * *