2017-12-11 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Św.

10 grudnia 2017 roku tuż po godzinie 6 rano Komenda Powiatowa PSP w Ostrowcu otrzymała zgłoszenie o pożarze w domku jednorodzinnego przy ul. Spacerowej w Chmielowie. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 6 zastępów 20 ratowników, Policję i Pogotowie Energetyczne.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratowników stwierdzono, że w jednorodzinnym budynku mieszkalnym pożarem objęte jest poddasze. Pożar rozwijał się po szczycie dachu i stwarzał zagrożenie dla przybudowanego do niego bliźniaczego obiektu. Będący na miejscu właściciel, oraz dwie osoby zamieszkujące sąsiedni budynek przebywały na zewnątrz w miejscu bezpiecznym i nie uskarżały się na żadne dolegliwości informując nas, że w budynkach nie ma więcej osób. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w natarciu na palące się poddasze oraz prądu wody w obronie na zagrożony sąsiedni budynek mieszkalny. Do wnętrza obiektu wprowadzono strażaków w aparatach powietrznych celem dotarcia do źródła ognia oraz przeszukania pomieszczeń. Po przygaszeniu pożaru nie znaleziono osób poszkodowanych. Zadymione pomieszczenia przewietrzono oraz wygaszono piec c.o.. Pożar nie przeniósł się na przybudowany do niego budynek mieszkalny. Dalsze działania polegały na pracach rozbiórkowych nadpalonej drewnianej konstrukcji poddasza oraz stropów podwieszanych i ocieplenia celem likwidacji zarzewi ognia. Nadpalone elementy wynoszono na zewnątrz i przelewano wodą. Następnie przy użyciu kamery termowizyjnej kontrolowano temperatury uszkodzonych przez pożar elementów konstrukcyjnych. W trakcie tych działań na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy urzędu gminy w Bodzechowie, którzy deklarowali pomoc właścicielowi budynku. Akcja trwała prawie 5 godzin.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* ****21.10.2018r. Mirzec pow. starachowicki około godziny 13:00 doszło do pożaru tartaku. Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu 4 prądów gaśniczych na palący się obiekt. W działaniach trwających około 3 godzin brało udział 14 zastępów Straży Pożarnej, Policja, ZRM.****19.10.2018 r. Chęciny pow. kielecki. Około godziny 15: 52 doszło do zderzenia 3 pojazdów ciężarowych. Strażacy za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolnili zakleszczonego w jednym z pojazdów kierowcę. Będący na miejscu wypadku lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pozostałym osobom uczestniczącym w wypadku nic się nie stało. Strażacy równocześnie zebrali rozlane płyny eksploatacyjne pojazdów, oraz oświetlili teren akcji. W działaniach brało udział 6 zastępów Straży Pożarnej.****18.10.2018 r. Kępny Ług, pow. włoszczowski. O godzinie 19:50 doszło do pożaru na wysypisku odpadów komunalnych. Działania Straży Pożarnej polegają na podawaniu prądów gaśniczych oraz korzystaniu z ciężkiego sprzętu w celu przekopywania składowiska. W działaniach udział bierze 10 zastępów Straży Pożarnej. * * * * * * * * * * * * * * * *