2017-12-13 | Jednostka: KP PSP Opatów

13 grudnia 2017 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bronisławów gm. Tarłów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na tył ciągnika siodłowego wraz z naczepą przewożącą drewno najechał inny samochód ciężarowy cysterna. W zdarzeniu nikt z osób podróżujących pojazdami nie odniósł żadnych obrażeń.Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach. Po odholowaniu pojazdów przez pomoc drogową zebrano z drogi rozlane płyny eksploatacyjne przy pomocy trocin i uprzątnięto pozostałości pokolizyjne. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brało 2 zastępy JRG Opatów – 6 ratowników oraz OSP Tarłów, OSP Brzozowa, OSP Ożarów – łącznie 12 ratowników.
 

Opracowanie: kpt. Grzegorz Staniek KP PSP Opatów

Zdjęcia: st.asp. Tomasz Krawczykowski KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * 18.03.2018 r. Kostki Małe pow. buski. o godz.00.22 samochód osobowy BMW uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba czyli kierujący tym pojazdem poniósł śmierć. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej. * 15.03.2018r. Słupia pow. buski, Po godzinie 14 na DK79 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. W wyniku zdarzenia 1 osoba została zabrana do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo. W celu usunięcia blokującego jezdnię ciągnika siodłowego zadysponowano z KM PSP w Kielcach ciężki samochód ratownictwa technicznego MegaCity. Na miejscu działało 4 zastępy Straży Pożarnych, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. * *