×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-12-13 | Jednostka: KP PSP Opatów

13 grudnia 2017 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bronisławów gm. Tarłów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na tył ciągnika siodłowego wraz z naczepą przewożącą drewno najechał inny samochód ciężarowy cysterna. W zdarzeniu nikt z osób podróżujących pojazdami nie odniósł żadnych obrażeń.Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach. Po odholowaniu pojazdów przez pomoc drogową zebrano z drogi rozlane płyny eksploatacyjne przy pomocy trocin i uprzątnięto pozostałości pokolizyjne. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brało 2 zastępy JRG Opatów – 6 ratowników oraz OSP Tarłów, OSP Brzozowa, OSP Ożarów – łącznie 12 ratowników.
 

Opracowanie: kpt. Grzegorz Staniek KP PSP Opatów

Zdjęcia: st.asp. Tomasz Krawczykowski KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *