2017-12-13 | Jednostka: KP PSP Opatów

13 grudnia 2017 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bronisławów gm. Tarłów.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na tył ciągnika siodłowego wraz z naczepą przewożącą drewno najechał inny samochód ciężarowy cysterna. W zdarzeniu nikt z osób podróżujących pojazdami nie odniósł żadnych obrażeń.Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach. Po odholowaniu pojazdów przez pomoc drogową zebrano z drogi rozlane płyny eksploatacyjne przy pomocy trocin i uprzątnięto pozostałości pokolizyjne. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brało 2 zastępy JRG Opatów – 6 ratowników oraz OSP Tarłów, OSP Brzozowa, OSP Ożarów – łącznie 12 ratowników.
 

Opracowanie: kpt. Grzegorz Staniek KP PSP Opatów

Zdjęcia: st.asp. Tomasz Krawczykowski KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *