2017-11-24 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 23 listopada br. o godzinie 14:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP
w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o rozszczelnieniu butli z gazem, w miejscowości Gągolin gmina Łoniów.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w budynku mieszkalnym (murowany, kryty blachą) rozszczelnił się reduktor przy butli 11kg propan butan. Mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek przed przyjazdem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca , zakręceniu zaworu butli i wyniesieniu jej na zewnątrz. Następnie budynek przewietrzono i sprawdzono pomieszczenia miernikami wielogazowymi PHD6 i Ventis MX4, nie stwierdzono zagrożenia. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zbadał mieszkańców nie stwierdzając zagrożenia.
W działaniu udział brało dwa zastępy JRG Sandomierz, jeden zastęp JRG Tarnobrzeg, OSP Świniary, OSP Łoniów. Łącznie 5 zastępów 19 osób, Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz.
Zdjęcia: st. kpt. Artur Zieliński KP PSP Sandomierz.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.03.2018r. Warzyn Drugi pow. jędrzejowski, Ok. godziny 9.30 samochód osobowy wpadł w poślizg i wyleciał z jezdni. W wyniku zdarzenia ranny został kierowca auta. ZRM zabrał go do szpitala. Pasażerowi KPP udzielili strażacy. Po przebadaniu przez ZRM pasażer pozostał na miejscu. W działaniach udział brało 4 zastępy Straży Pożarnych, ZRM oraz Policja. * 20.03.2018r. Koniemłoty, pow. staszowski. Około 18:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z pojazdów znajdował się na poboczu, drugi na jezdni (blokując pas ruchu). Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp osobom podróżującym (wsparcie psychiczne) i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Po przybyciu ZRM osoby poszkodowane zostały przekazane i po przebadaniu pozostały na miejscu zdarzenia. Akcja ratownicza była prowadzona przez 5 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * * *