2017-11-24 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 23 listopada br. o godzinie 14:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP
w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o rozszczelnieniu butli z gazem, w miejscowości Gągolin gmina Łoniów.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w budynku mieszkalnym (murowany, kryty blachą) rozszczelnił się reduktor przy butli 11kg propan butan. Mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek przed przyjazdem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca , zakręceniu zaworu butli i wyniesieniu jej na zewnątrz. Następnie budynek przewietrzono i sprawdzono pomieszczenia miernikami wielogazowymi PHD6 i Ventis MX4, nie stwierdzono zagrożenia. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zbadał mieszkańców nie stwierdzając zagrożenia.
W działaniu udział brało dwa zastępy JRG Sandomierz, jeden zastęp JRG Tarnobrzeg, OSP Świniary, OSP Łoniów. Łącznie 5 zastępów 19 osób, Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz.
Zdjęcia: st. kpt. Artur Zieliński KP PSP Sandomierz.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *