2017-11-24 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 23 listopada br. o godzinie 14:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP
w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o rozszczelnieniu butli z gazem, w miejscowości Gągolin gmina Łoniów.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że w budynku mieszkalnym (murowany, kryty blachą) rozszczelnił się reduktor przy butli 11kg propan butan. Mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek przed przyjazdem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca , zakręceniu zaworu butli i wyniesieniu jej na zewnątrz. Następnie budynek przewietrzono i sprawdzono pomieszczenia miernikami wielogazowymi PHD6 i Ventis MX4, nie stwierdzono zagrożenia. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego zbadał mieszkańców nie stwierdzając zagrożenia.
W działaniu udział brało dwa zastępy JRG Sandomierz, jeden zastęp JRG Tarnobrzeg, OSP Świniary, OSP Łoniów. Łącznie 5 zastępów 19 osób, Policja, Pogotowie Ratunkowe.

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz.
Zdjęcia: st. kpt. Artur Zieliński KP PSP Sandomierz.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 12.12.2018r. Czajęcice, pow. ostrowiecki. Wypadek z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca sam. dostawczego. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * 11.12.2018 r. Rzeczyca Mokra, pow. sandomierski. Około godziny 17.20 do SK KP w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na parterze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów Straży Pożarnej stwierdzono duże zadymienie w pomieszczeniu suteryn domu jednorodzinnego. Okazało się, że wewnątrz znajdują się nagromadzone rzeczy, które uległy zapaleniu. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu mediów w budynku, przeszukaniu obiektu, odnalezieniu nieprzytomnej kobiety, jej ewakuacji oraz przekazaniu poszkodowanej ratownikom ZRM. Następnie strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na palące się śmieci. W wyniku tego zdarzenia o godz. 19.00 lekarz stwierdził zgon kobiety oraz postanowił zabrać do szpitala znajdującego się na miejscu mężczyznę. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * *