×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-11-24 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 24 listopada br. o godz. 7:59 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie, że na drodze powiatowej w miejscowości Węgrce Szlacheckie doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej
i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym, którymi podróżowało łącznie dwie osoby dorosłe oraz dziecko. Droga powiatowa całkowicie zamknięta.
W skutek zderzenia jedna osoba została uwięziona w pojeździe osobowym, pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, wykonaniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostępu do osoby uwięzionej, co umożliwiło udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazanie jej pod opiekę ZRM.
Przybyły na miejsce patrol policji kieruje ruchem drogowym, trwają czynności dochodzeniowo –śledcze na miejscu zdarzenia. Dalsze czynności prowadzi Policja.
W działaniach udział biorą trzy zastępy z JRG Sandomierz i cztery zastępy OSP w KSRG.
OSP Krobielice, dwa zastępy OSP Klimontów, OSP Obrazów. Łącznie dwudziestu sześciu ratowników. Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Drypa KP PSP Sandomierz.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *