2017-11-24 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 24 listopada br. o godz. 7:59 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie, że na drodze powiatowej w miejscowości Węgrce Szlacheckie doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej
i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym, którymi podróżowało łącznie dwie osoby dorosłe oraz dziecko. Droga powiatowa całkowicie zamknięta.
W skutek zderzenia jedna osoba została uwięziona w pojeździe osobowym, pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, wykonaniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostępu do osoby uwięzionej, co umożliwiło udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazanie jej pod opiekę ZRM.
Przybyły na miejsce patrol policji kieruje ruchem drogowym, trwają czynności dochodzeniowo –śledcze na miejscu zdarzenia. Dalsze czynności prowadzi Policja.
W działaniach udział biorą trzy zastępy z JRG Sandomierz i cztery zastępy OSP w KSRG.
OSP Krobielice, dwa zastępy OSP Klimontów, OSP Obrazów. Łącznie dwudziestu sześciu ratowników. Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Drypa KP PSP Sandomierz.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * 18.03.2018 r. Kostki Małe pow. buski. o godz.00.22 samochód osobowy BMW uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba czyli kierujący tym pojazdem poniósł śmierć. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej. * 15.03.2018r. Słupia pow. buski, Po godzinie 14 na DK79 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. W wyniku zdarzenia 1 osoba została zabrana do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo. W celu usunięcia blokującego jezdnię ciągnika siodłowego zadysponowano z KM PSP w Kielcach ciężki samochód ratownictwa technicznego MegaCity. Na miejscu działało 4 zastępy Straży Pożarnych, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. * *