2017-11-24 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 24 listopada br. o godz. 7:59 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie, że na drodze powiatowej w miejscowości Węgrce Szlacheckie doszło do czołowego zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej
i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym, którymi podróżowało łącznie dwie osoby dorosłe oraz dziecko. Droga powiatowa całkowicie zamknięta.
W skutek zderzenia jedna osoba została uwięziona w pojeździe osobowym, pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.
Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, wykonaniu przy pomocy narzędzi hydraulicznych dostępu do osoby uwięzionej, co umożliwiło udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i przekazanie jej pod opiekę ZRM.
Przybyły na miejsce patrol policji kieruje ruchem drogowym, trwają czynności dochodzeniowo –śledcze na miejscu zdarzenia. Dalsze czynności prowadzi Policja.
W działaniach udział biorą trzy zastępy z JRG Sandomierz i cztery zastępy OSP w KSRG.
OSP Krobielice, dwa zastępy OSP Klimontów, OSP Obrazów. Łącznie dwudziestu sześciu ratowników. Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego.

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Drypa KP PSP Sandomierz.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *