×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-11-30 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 30 listopada 2017 roku do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie, że na odcinku drogi krajowej 79 (196 km) w miejscowości Złota doszło do zderzenia ciągnika siodłowego z naczepą z pojazdem osobowym. W chwili przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej samochód ciężarowy znajdował się na poboczu drogi a samochód osobowy zajmował jeden z pasów drogi. Samochodami podróżowali tylko kierowcy, którzy w momencie przyjazdu JOP znajdowali się poza pojazdami. Kierujący samochodem ciężarowym nie odniósł żadnych obrażeń, natomiast kierowca samochodu osobowego miał rozciętą głowę – został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego, który nadjechał w trakcie zdarzenie. Następnie zabrano mężczyznę do szpitala na obserwację. W wyniku zderzenia w samochodzie ciężarowym rozerwany został zbiornik paliwa, z którego wyciekł olej napędowy, którego była niewielka ilość, ponieważ kierowca jechał do stacji paliw w celu zatankowania pojazdu, który uległ wypadkowi. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w samochodzie osobowym, a po czynnościach dochodzeniowo-śledczych policji na sorpcji rozlanego oleju napędowego i zmyciu jezdni dyspergentem. Jezdnię uprzątnięto z rozbitych elementów karoserii.

Podczas prowadzonych działań jeden z pasów drogi był zablokowany – ruch odbywał się wahadłowo. Dalsze czynności dochodzeniowe prowadzi Policja.

W działaniach brali udział:

JRG Sandomierz: pojazdy 2, ratowników 8.

OSP Złota: pojazdy 1, ratowników 5.

Przybyli na miejsce zdarzenia:

Policja, ZRM, Pomoc drogowa.

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Chmielewski KP PSP Sandomierz
Zdjęcia: mł. kpt. Mateusz Łukaszek KP PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *