2017-12-14 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 13 grudnia 2017 roku o godzinie 17:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym.
Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, stwierdzono, że w pomieszczeniu kotłowni palą się składowane materiały przeznaczone do palenia w piecu CO. Właściciel przed przyjazdem straży pożarnej wyłączył prąd w budynku. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku, brak osób poszkodowanych.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się materiały. Następnie strażacy wynieśli ugaszone materiały palne na zewnątrz, które zostały przelane wodą. Budynek i pomieszczenie kotłowni zostało przewietrzone oraz sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej i miernika PHD6 – wynik negatywny. Właściciela poinformowano o kampanii społecznej „Czad i ogień, obudź czujność” oraz udzielono informacji na temat zakupu i stosowania czujnika tlenku węgla.
W działaniach uczestniczylo dwa zastępy z JRG Sandomierz oraz trzy miejscowe jednostki OSP. OSP Koprzywnica dwa zastępy, OSP Krzcin. Łącznie 18 osób ratowników. Policja.

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz.
Zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Zięba KP PSP Sandomierz.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * 18.03.2018 r. Kostki Małe pow. buski. o godz.00.22 samochód osobowy BMW uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba czyli kierujący tym pojazdem poniósł śmierć. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej. * 15.03.2018r. Słupia pow. buski, Po godzinie 14 na DK79 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. W wyniku zdarzenia 1 osoba została zabrana do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo. W celu usunięcia blokującego jezdnię ciągnika siodłowego zadysponowano z KM PSP w Kielcach ciężki samochód ratownictwa technicznego MegaCity. Na miejscu działało 4 zastępy Straży Pożarnych, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. * *