2017-12-14 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 13 grudnia 2017 roku o godzinie 17:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym.
Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, stwierdzono, że w pomieszczeniu kotłowni palą się składowane materiały przeznaczone do palenia w piecu CO. Właściciel przed przyjazdem straży pożarnej wyłączył prąd w budynku. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku, brak osób poszkodowanych.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się materiały. Następnie strażacy wynieśli ugaszone materiały palne na zewnątrz, które zostały przelane wodą. Budynek i pomieszczenie kotłowni zostało przewietrzone oraz sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej i miernika PHD6 – wynik negatywny. Właściciela poinformowano o kampanii społecznej „Czad i ogień, obudź czujność” oraz udzielono informacji na temat zakupu i stosowania czujnika tlenku węgla.
W działaniach uczestniczylo dwa zastępy z JRG Sandomierz oraz trzy miejscowe jednostki OSP. OSP Koprzywnica dwa zastępy, OSP Krzcin. Łącznie 18 osób ratowników. Policja.

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz.
Zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Zięba KP PSP Sandomierz.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 25.09.2018r. Umer pow. kielecki. o godzinie 9.50 po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Volkswagen Touran wypadł z jezdni i dachował. Na miejscu obecny był patrol Policji. Pojazdem podróżował tylko kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach i nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu pojazdu na koła przy użyciu wyciągarki z samochodu SCRt Bronto. Po odłączeniu zasilania w pojeździe działania zakończono a zastępy udały się do jednostek. O zaistniałym zdarzeniu poinformowano zarządcę drogi - nie przybył do czasu zakończenia działań. * 24.09.2018r. W związku z sytuacją pogodową na terenie kraju, w ciągu dobry w województwie świętokrzyskim odnotowano około 300 interwencji. Zdarzenia związane były z powalonym drzewami, uszkodzonymi dachami oraz budynkami. W działaniach udział brało około 370 zastępów Straży Pożarnej i ponad 1500 strażaków. * 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *