2017-12-14 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 13 grudnia 2017 roku o godzinie 17:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym.
Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, stwierdzono, że w pomieszczeniu kotłowni palą się składowane materiały przeznaczone do palenia w piecu CO. Właściciel przed przyjazdem straży pożarnej wyłączył prąd w budynku. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku, brak osób poszkodowanych.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się materiały. Następnie strażacy wynieśli ugaszone materiały palne na zewnątrz, które zostały przelane wodą. Budynek i pomieszczenie kotłowni zostało przewietrzone oraz sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej i miernika PHD6 – wynik negatywny. Właściciela poinformowano o kampanii społecznej „Czad i ogień, obudź czujność” oraz udzielono informacji na temat zakupu i stosowania czujnika tlenku węgla.
W działaniach uczestniczylo dwa zastępy z JRG Sandomierz oraz trzy miejscowe jednostki OSP. OSP Koprzywnica dwa zastępy, OSP Krzcin. Łącznie 18 osób ratowników. Policja.

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz.
Zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Zięba KP PSP Sandomierz.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 14.01.2018r. Kielce ul. Krakowska ok. godz. 17.40 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny. W działaniach udział brało 2 zastępy PSP. * 13.01.2018 r. Miedziana Góra pow. kielecki. O godz. 04.13 doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. Działania straży polegały na ugaszeniu ognia oraz ewakuacji osoby znajdującej się w środku budynku a następnie przekazaniu ZRM, który niezwłocznie przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W wyniku tego zdarzenia 1 os. poniosła śmierć, a 2 zostały ranne. W działaniach trwających 4,5 godz. udział brało 9 zastępów straży pożarnej w tym 36 strażaków. * 12.01.2018 r. Majków pow. skarżyski. O godzinie 17.30 doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Działania strażaków polegały na ugaszeniu ognia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poparzonemu w pożarze właścicielowi. W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnej.11.01.2018 r. Busko-Zdrój, ul. Bohaterów Warszawy. O godzinie 13:02 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Nissana Juke z BMW. Pojazdami podróżowały cztery osoby. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej pasażerce z BMW. Wszyscy uczestniczy zdarzenia zostali zabrani do szpitala przez ZRM.W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy państwowej straży pożarnej. * * * * * * *