×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-12-14 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

W dniu 13 grudnia 2017 roku o godzinie 17:09 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego
Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o pożarze piwnicy w budynku mieszkalnym.
Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, stwierdzono, że w pomieszczeniu kotłowni palą się składowane materiały przeznaczone do palenia w piecu CO. Właściciel przed przyjazdem straży pożarnej wyłączył prąd w budynku. Mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz budynku, brak osób poszkodowanych.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się materiały. Następnie strażacy wynieśli ugaszone materiały palne na zewnątrz, które zostały przelane wodą. Budynek i pomieszczenie kotłowni zostało przewietrzone oraz sprawdzone za pomocą kamery termowizyjnej i miernika PHD6 – wynik negatywny. Właściciela poinformowano o kampanii społecznej „Czad i ogień, obudź czujność” oraz udzielono informacji na temat zakupu i stosowania czujnika tlenku węgla.
W działaniach uczestniczylo dwa zastępy z JRG Sandomierz oraz trzy miejscowe jednostki OSP. OSP Koprzywnica dwa zastępy, OSP Krzcin. Łącznie 18 osób ratowników. Policja.

Opracowanie: kpt. Andrzej Włodarczyk KP PSP Sandomierz.
Zdjęcia: mł. kpt. Łukasz Zięba KP PSP Sandomierz.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 23.06.2018 r. Chęciny . Około godz. 17.35 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział 5 zastępów Straży Pożarnej, ZRM, LPR i Policja. 21.06.2018 r. W województwie świętokrzyskim odnotowano 40 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. W/w interwencje dotyczyły: uszkodzenia budynków mieszkalnych – 2 interwencje, uszkodzenia budynków gospodarczych – 2 interwencje, usuwania powalonych drzew – 36 interwencji. Podczas w/w zdarzeń nie było osób poszkodowanych. *