2017-12-10 | Jednostka: KP PSP Staszów

10 grudnia 2017 roku w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Staszowie wpłynęła informacja o pożarze na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym w miejscowości Połaniec. W momencie dojazdu zastępów straży pożarnej pożarem objęte były składowane na klatce schodowej fotele, w wyniku tego występowało bardzo silne zadymienie. Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, podaniu jednego prądu wody, jednocześnie ewakuowano z bloku 18 osób, 3 osoby zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po ugaszeniu pożaru, nadpalone elementy zostały usunięte, budynek został oddymiony i przewietrzony przez cały czas trwania działań klatka schodowa była monitorowana miernikiem wielogazowym. Ponadto po zakończeniu działań wszystkie mieszkania dwukrotnie sprawdzono na obecność gazów niebezpiecznych. Mierniki nie potwierdziły obecności gazów niebezpiecznych, mieszkańcy powrócili do swych lokali.

W działaniach ratowniczych, które trwały ponad dwie godziny brały udział 3 zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Staszowie, 3 zastępy jednostek ochotniczych straży pożarnych, łącznie 24 ratowników.

Apelujemy do mieszkańców budynków wielorodzinnych aby zgodnie z obowiązującymi przepisami nie składowali na drogach komunikacji ogólnej służących do ewakuacji rzeczy palnych, mebli, elementów wyposażenia mieszkań oraz innych, które mogą utrudnić ewakuację.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Rajca, KP PSP Staszów

Zdjęcia:  kpt. Grzegorz Stawiarz, KP  PSP Staszów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *