×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2017-12-10 | Jednostka: KP PSP Staszów

10 grudnia 2017 roku w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Staszowie wpłynęła informacja o pożarze na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym w miejscowości Połaniec. W momencie dojazdu zastępów straży pożarnej pożarem objęte były składowane na klatce schodowej fotele, w wyniku tego występowało bardzo silne zadymienie. Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, podaniu jednego prądu wody, jednocześnie ewakuowano z bloku 18 osób, 3 osoby zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po ugaszeniu pożaru, nadpalone elementy zostały usunięte, budynek został oddymiony i przewietrzony przez cały czas trwania działań klatka schodowa była monitorowana miernikiem wielogazowym. Ponadto po zakończeniu działań wszystkie mieszkania dwukrotnie sprawdzono na obecność gazów niebezpiecznych. Mierniki nie potwierdziły obecności gazów niebezpiecznych, mieszkańcy powrócili do swych lokali.

W działaniach ratowniczych, które trwały ponad dwie godziny brały udział 3 zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Staszowie, 3 zastępy jednostek ochotniczych straży pożarnych, łącznie 24 ratowników.

Apelujemy do mieszkańców budynków wielorodzinnych aby zgodnie z obowiązującymi przepisami nie składowali na drogach komunikacji ogólnej służących do ewakuacji rzeczy palnych, mebli, elementów wyposażenia mieszkań oraz innych, które mogą utrudnić ewakuację.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Rajca, KP PSP Staszów

Zdjęcia:  kpt. Grzegorz Stawiarz, KP  PSP Staszów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *