2018-01-02 | Jednostka: KM PSP Kielce

29 grudnia 2017 r. w Kielcach przy ul. Żniwnej doszło do pożaru hali  magazynowo - produkcyjnej, w której znajdował się zakład tkacki. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na podaniu 3 prądów wody w natarciu na palącą się halę z zewnątrz oraz 1 prąd wody do środka obiektu. W trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, zawaliła się część konstrukcji dachu przygniatając nogi jednemu ze strażaków. Zawalona konstrukcja została przecięta piłą mechaniczną co pozwoliło uwolnić nogi ratownika, który przekazany został pod opiekę pogotowia ratunkowego, a następnie zabrany do szpitala.
Po opanowaniu i ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcyjnych, które usuwano na zewnątrz obiektu i sukcesywnie przelewano wodą. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną, nie stwierdzając zarzewi ognia.
W działaniach które trwały ponad 4 godziny brało udział 7 zastępów straży pożarnej oraz policja, pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne.

Opracował: asp. Marcin Pastuszka
Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.03.2018r. Kielce ul. Romualda, Około godziny 12, w stan alarmowy weszła czujka tlenku węgla będąca na wyposażeniu mieszkania w bloku wielorodzinnym. Po dojeździe PSP strażacy dokonali pomiaru swoimi detektorami, stwierdzając stężenie CO na poziomie 190 ppm. Następnie sprawdzono pozostałe mieszkania w pionie, w każdym odnotowując podwyższone wartości czadu (od 50 do 150 ppm). Nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalnie zagrożenie powstało na skutek niedrożności przewodów wentylacyjnych. Na miejscu działała Państwowa Straż Pożarna oraz Pogotowie Gazowe. * 18.03.2018 r. Kostki Małe pow. buski. o godz.00.22 samochód osobowy BMW uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba czyli kierujący tym pojazdem poniósł śmierć. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 3 zastępy straży pożarnej. * 15.03.2018r. Słupia pow. buski, Po godzinie 14 na DK79 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem siodłowym. W wyniku zdarzenia 1 osoba została zabrana do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo. W celu usunięcia blokującego jezdnię ciągnika siodłowego zadysponowano z KM PSP w Kielcach ciężki samochód ratownictwa technicznego MegaCity. Na miejscu działało 4 zastępy Straży Pożarnych, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. * *