2018-01-02 | Jednostka: KM PSP Kielce

29 grudnia 2017 r. w Kielcach przy ul. Żniwnej doszło do pożaru hali  magazynowo - produkcyjnej, w której znajdował się zakład tkacki. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na podaniu 3 prądów wody w natarciu na palącą się halę z zewnątrz oraz 1 prąd wody do środka obiektu. W trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, zawaliła się część konstrukcji dachu przygniatając nogi jednemu ze strażaków. Zawalona konstrukcja została przecięta piłą mechaniczną co pozwoliło uwolnić nogi ratownika, który przekazany został pod opiekę pogotowia ratunkowego, a następnie zabrany do szpitala.
Po opanowaniu i ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcyjnych, które usuwano na zewnątrz obiektu i sukcesywnie przelewano wodą. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną, nie stwierdzając zarzewi ognia.
W działaniach które trwały ponad 4 godziny brało udział 7 zastępów straży pożarnej oraz policja, pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne.

Opracował: asp. Marcin Pastuszka
Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *