×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-01-02 | Jednostka: KM PSP Kielce

29 grudnia 2017 r. w Kielcach przy ul. Żniwnej doszło do pożaru hali  magazynowo - produkcyjnej, w której znajdował się zakład tkacki. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na podaniu 3 prądów wody w natarciu na palącą się halę z zewnątrz oraz 1 prąd wody do środka obiektu. W trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, zawaliła się część konstrukcji dachu przygniatając nogi jednemu ze strażaków. Zawalona konstrukcja została przecięta piłą mechaniczną co pozwoliło uwolnić nogi ratownika, który przekazany został pod opiekę pogotowia ratunkowego, a następnie zabrany do szpitala.
Po opanowaniu i ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcyjnych, które usuwano na zewnątrz obiektu i sukcesywnie przelewano wodą. Miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną, nie stwierdzając zarzewi ognia.
W działaniach które trwały ponad 4 godziny brało udział 7 zastępów straży pożarnej oraz policja, pogotowie ratunkowe i pogotowie energetyczne.

Opracował: asp. Marcin Pastuszka
Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 20.06.2018.r. Kielce, zalew kielecki. Około godziny 17:30 strażacy poszukiwali mężczyzny prawdopodobnie znajdującego się pod wodą. Przy użyciu łodzi i sprzętu poszukiwawczego odnaleziono poszkodowanego a nurkowie z PSP wydobyli z wody nieprzytomnego mężczyznę, obecny na miejscu lekarz ZRM stwierdził zgon wydobytej z zalewu osoby. W działaniach udział brało 9 zastępów Straży Pożarnej. 19.06.2018r. Jędrzejów ul. Przypkowskiego. Około godz. 16.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu zostały poszkodowane 4 osoby, które zostały przewiezione przez ZRM do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy straży pożarnej, ZRM i policja. 18.06.2018 r. Nowiny, pow. kielecki. Około godz. 14:23 na terenie składowania odpadów niebezpiecznych i innych, doszło do kilku wycieków nieznanych substancji z zaworów spustowych zbiorników typu MAUZER. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uszczelnieniu w/w wycieków oraz identyfikacji substancji chemicznych. W działaniach brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. *